Ethereum 4 Bin Dolar Barajını Aştı, Litecoin Yüzde 10 Değer Kazandı!

Kripto para birimleri son dönemde gelen rekor haberleri ile gündemdeki yerini korumaya devam ederken Ethereum 4 bin doları gördü. Litecoin fiyat grafiği yükselişini sürdürürken ilk kez 400 dolar seviyesini görürken Bitcoin dominansı ise son 3 senenin dibine vurdu. İşte kripto para piyasasında son durum...

Ethereum 4 Bin Dolar Barajını Aştı, Litecoin Yüzde 10 Değer Kazandı!

Özellikle de son dönemde gençlerin yoğun gösterdiği ve Türkiye'de büyük bir yatırım çılgınlığı haline gelen kripto para piyasaları büyük bir hızla dalgalanmaya devam ediyor. Son derece sert yükseliş ve düşüşlerin yaşandığı kripto para piyasasının son dönemde parlayan yıldızı Ethereum oldu. 

Kripto para piyasısınn Bitcoin'in ardından en büyük ikinci para birimi olan Ethereum değerini 4 bin doların üzerine taşımayı başardı. Ethereum yaşamış olduğu yükseliş ile 2021 senesindeki değerini tam dörde katlamayı başarırken yatırımcılarını sevindirdi. Bir diğer dikkat çekici yükseliş ise Litecoin para biriminde yaşandı. Litecoin'de yüzde 10 üzerinde değer artışı yaşayarak tarihinde ilk kez 400 doları gördü. 

ETHEREUM TOPLAM PİYASA DEĞERİ 463 MİLYAR DOLAR SINIRINA DAYANDI! 

Bitcoin'in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olarak dikkat çeken Ethereum yüz güdüren performansı ile yatırımcılarına 2021 yılında kazandırmaya devam ediyor. 2021 yılındaki değerini dörde katlayan Ethereum 4 bin dolar barajını aştı. Yaşanan yükselişin ardından Ethereum'un toplam piyasa değeri 463 milyar dolar civarına ulaşırken Ethereum dominansı ise yüzde 19 civarınnda dalgalanmaya devam ediyor. 

1 ETHEREUM KAÇ TL / DOLAR?

Yaşanan yükselişin ardından 1 Ethereum 33 bin 901 TL seviyesine yükseldi. 1 Ethereum şu anda 4 bin 111 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

ETHEREUM NEDEN YÜKSELİYOR?

Yaşanan yükselişin ana nedeni Ethereum için yapılan blokzincir verimliliğini artıran yeni güncelleme olarak gösterilirken yatırımcıların da Ethereum'a dönüş yapması ile fiyatlarda yükseliş yaşandı. Ethereum yeni bir rekor kırarken bir diğer dikkat çeken yükselişte Litecoin'de yaşandı. Litecoin fiyatı ilk kez 400 dolar seviyesinin üzerine çıkarken yüzde 10 oranında değer kazanmış oldu. 

ELON MUSK DOGECOİN YORUMU SONRASI DÜŞÜŞ YAŞANDI! 

Yapmış olduğu açıklamalar ile Dogecoin'i uçuran Elon Musk bu sefer düşüşe neden oldu. Musk'ın Cumartesi günü düzenlenen televizyon şovuna katılmadan önce beklentiler ile 73 sentin üzerine çıkan Doge şovda yapılan yorumların ardından yüzde 29 oranında sert düşüş yaşayarak 51 sent seviyelerine kadar geriledi.

Yorumlar (0)