Ethereum Kraken'de 700 Dolara Düştü! Yatırımcılar Tüm Servetlerini Kaybetti!

Krakende Bitcoin fiyatı 45 bin ve ETH fiyatı 700 dolar değerine kadar gerilerken, kaldıraçlı işlem yapan fonları tasfiye olan oyuncular, dev borsadan zararlarının karşılanmasını talep ettiler.

Ethereum Kraken'de 700 Dolara Düştü! Yatırımcılar Tüm Servetlerini Kaybetti!
Krakende Bitcoin fiyatı 45 bin ve ETH fiyatı 700 dolar değerine kadar gerilerken, kaldıraçlı işlem yapan fonları tasfiye olan oyuncular, dev borsadan zararlarının karşılanmasını talep ettiler. Pazar akşamında 58 bin dolar seviyesine çıkan BTC, Pazartesi günü büyük bir düşüş yaşamıştı. Bugün ise BTC fiyatı 50.647 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BTC Düşüşü ETH’yi Etkiledi!

Kripto para birimlerinin piyasa fiyatı verileri canlı ve anlık ortamla fiyatı yansıtırken, fiyatlar borsadan borsaya değişebiliyor. Örneğin fiyatı 50.647 dolar olan BTC, likiditesi yüksek ve arz koşullarının fazla olduğu bir borsa içinde canlı fiyatının çok altında bir değerde bulunabiliyor. Bu kapsamda yeni verilere bakıldığında BTC, Kraken borsasında 50 bin dolar ile 50.647 dolar seviyeleri arasında dalgalanarak, ETH fiyatlarını da etkiledi. Ethereum Kraken içinde 700 dolara kadar düştü.

Son dönemlerde ön plana çıkan Reddit’in ‘’Kraken destek’’ başlığında ise yatırımcılar borsaya kızgınlıklarını dile getirmeye başladılar. Hatta bazı kullanıcılar hukuki işlem başlatma tehdidini Kraken’e ilettiler.

Kaldıraçlı İşlem Yapan Yatırımcı Yorumları

BTC’nin sert düşüşünün etkisi ile diğer altcoin’lerin ve başta ETH’nin sert düşüşü kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıların büyük zarar yaşamasına neden oldu. Bu düşüş yüzünden neredeyse hayatı boyunca biriktirdiği tüm maddi değeri kaybettiğini belirten kullanıcılar dahi bulunuyor.

Yapılan bir kullanıcı yorumunda ‘’ Tüm birikimimi kaybettim. Borsadan bir kişi bile beni aramadı. Ya insanların kaybettikleri paraları geri verecekler ya da tüm müşterilerini kaybedecekler. Dava açacağım ve her şeyi ekran görüntüleri ile kanıtlayacağım.’’ İfadelerini kullandı.

Diğer bir kullanıcı ise ‘’ Bir şekilde hesabım eksiye düşmüş ve borsaya 120 dolar borçlu hale gelmişim. Bu nasıl olabilir? Platformdaki düşüşleri karşılayacak kadar marjin fona sahiptim. Ancak %90’lıksahte bir düşüşü kim karşılayabilir.’’ dedi. Kullanıcılar ETH fiyat düşüşünü kabul ediyor, ancak bu düşüşün bu kadar yüksek kayıp yaratmayacağını, borsa ile ilişkili sahte bir düşüş oluştuğunu savunuyorlar.
Yorumlar (0)