Ethereum'a Kurumsal Yatırımcı İlgisi Artıyor! Galaxy Digital'den Yeni Hamle

Kirpto para piyasasının en popüler tokenleri arasında yer alan ve son dönemlerdeki fiyat yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Ethereum yaşadığı düzeltmelere rağmen 2021 yılında tarihi rekorunu kırdı.

Ethereum'a Kurumsal Yatırımcı İlgisi Artıyor! Galaxy Digital'den Yeni Hamle
Kirpto para piyasasının en popüler tokenleri arasında yer alan ve son dönemlerdeki fiyat yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Ethereum yaşadığı düzeltmelere rağmen 2021 yılında tarihi rekorunu kırdı. Popüler kripto para biriminin son dönemlerde gösterdiği yüksek performans ise analistlerin Ethereum’a kurumsal ilginin artacağını iddia etmesi ile sonuçlanmıştı. Kripto para piyasasındaki birçok uzman ismin belirttiği gibi Ethereum kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

Michael Novograzt’ın kurucusu olduğu Galaxy Digital kripto para piyasasına sağladığı yatırımlarla bilinmekle beraber şirket genellikle lider kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapıyordu. Kripto para destekçisi olduğu bilinen Novogratz, Bitcoin yatırımlarına devam etmekle beraber geçtiğimiz dönemde Ethereum’un da içinde olduğu yeni tokenlere yönelmeyi düşündüğünü açıklamıştı. 2021 yılında başta Ethereum olmak üzere Bitcoin dışındaki diğer fonları değerlendireceğini açıklayan Novogratz’ın Ethereum yatırımı zaten bekleniyordu.

Galaxy Digital 5 Kurumsal Yatırımcı İle Beraber 32 Milyon Dolarlık Ethereum Yatırımı Yaptı

Galaxy Digital kurucusu Michael Novogratz ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bildirim ile 5 farklı kurumsan şirket ile Ethereum’a yatırım yapmayı tercih ettiklerini açıkladı. Cayman Adaları kayıt şirketlerinin de içinde bulunduğu 5 yatırımcı ile Ethereum’a toplam 32 milyon dolar yatırım yapan Galaxy Digital, kurumsal şirketlerin anahtarlarını saklayacak ve korumadan tamamen sorumlu olacak.

Galaxy Digital Grayscale’in Yerini Mi Alıyor?

Galaxy Digital’in son dönemlerde kurumsal yatırımcılarla yaptığı anlaşmaların yoğunlaşması ise kripto para piyasası yatırımcılar için kilit şirket olan Grayscale’in yerini mi alıyor sorusunu gündeme getirdi.  Bitcoin’lerin yüzde 3’lük kısmını ve Ethereum’ların yüzde 27’lik kısmını koruyan Grayscale’nin işlem ücretlerinin yüksek olmasından kaynaklı, Galaxy Digital’in son dönemlerin yeni alternatifi olduğu düşünülüyor.

Ethereum Fiyatı Bu Gelişmelerde Nasıl Etkilenecek?

Galaxy Digital’in Ethereum yatırımı hakkında değerlendirmelerde bulunan analistler ise bu gelişmenin Ethereum fiyatı üzerinde olumlu etki yapacağını hatta Ethereum’un yeniden 2 bin doların üzerine çıkabileceğini iddia etti.
Yorumlar (0)