Evde Bakım Maaşlarına 2021 Zam Oranı Belli Oldu! İşte Açıklanan Yeni Rakam

Evde bakım maaşlarına 2021 yılının girilmesiyle zam yapıldı. Yeni dönemde on binlerce vatandaşın faydalandığı bu ödemeler zamlı tutarlar üzerinden ödenecek. Evde bakım parası alanlara yapılacak yeni ödemelere dair ayrıntılar.

Evde Bakım Maaşlarına 2021 Zam Oranı Belli Oldu! İşte Açıklanan Yeni Rakam

Aile Çalışma ve Sosayl Hizmetler Bakanlığı'nın en çok kullanılan desteklerinden birisi de evde bakım parası.

Bakıma muhtaç olan yakınlarına, akrabalarına bakanlara devlet tarafından ödenen evde bakım parası, bakanlığın ilan ettiği koşulların sağlanması durumunda ödeniyor. Aile Bakanlığı'nın açıkladığı koşulları sağlamayanlar bu yardımlardan alamıyorlar. 

EVDE BAKIM MAAŞLARINA ZAM

Şartları sağlayanlar başvurularını yaptıktan sonra ödemelerin onaylanmasını bekliyorlar. Ödemeleri onaylanan vatandaşlar evlerinde bakımını yaptıkları aile bireyleri için her ay düzenli ödeme alırlar. 2020 yılının son 6 ayında 1544 TL olarak ödenen evde bakım maaşları yeni yıl ile bilrikte zamlandı. 

Memur maaşları ile endeksli olan evde bakım maaşları, memur maaşlarına yapılan zam oranıyla yükseldi. Ocak ayından itibaren evde bakım maaşı ödemeleri 1658 TL olarak ödenecek. Ödemeler Ocak 2021 döneminden Haziran 2021 dönemine kadar bu rakam üzerinden yapılacak. 

EVDE BAKIM MAAŞI OCAK AYI ÖDEMELERİ

Zam haberinin yanında vatandaşlar birde Ocak ayı evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığını araştırıyorlar. Ancak ocak ayı ödemeleri hesaplara henüz yatmadı. Evde bakım parası ödemelerinin önümüzdeki günlerde ödenmesi beklenirken ödemelerin gecikmesinin nedenin yeni zamlı tutarların bütçe düzenlemesi olarak değerlendiriliyor.

Emlak365.com