Evde Bakım Parası Ödendi Mi? Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi!

Türkiye'de yüz binlerce engelli vatandaşın yararlandığı evde bakım parası ödemelerine dair araştırmalar sürüyor. Evde bakım maaşı Mayıs 2021 ödemeleri yapıldı mı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Evde bakım parası hangi illerde yattı?

Evde Bakım Parası Ödendi Mi? Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli ve yaşlı vatandaşların evde bakımlarını üstlenen aileleri desteklenmeye devam ediliyor. Bu kapsamda her ay belirli tutarda evde bakım parası alan aileler bakıma muhtaç yakınlarını maddi sıkıntıya girmeden bakabiliyorlar. Hem aileler belirli bir gelir elde ediyorlar hem de bakıma muhtaç vatandaşların ev ortamında yaşamlarını sürdürmeleri destekleniyor.

EVDE BAKIM PARASI ÖDEMELERİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından evde bakım parası ödemelerine ilişkin bir açıklamada bulunuldu. Derya Yanık verdiği bilgiler ile yüzbinlerce aileye bayram müjdesi duyurdu. Evde bakım paralarının Ramazan Bayramı öncesinde ödeneceğini açıklayan Bakan Derya Yanık vatandaşları oldukça memnun etti. Evde bakım parası hangi illerde yattı? Evde bakım parası yatmayan il var mı?

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLERİN LİSTESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kararı ile evde bakım parası tüm illerde yattı. Vatandaşlar evde bakım parası ödemelerini banka hesaplarından alabilecekler. Evde bakım parası ödemelerini kontrol etmek isteyen vatandaşlar bunun da yollarını merak ediyorlar. 81 ilde evde bakım parası ödemeleri yapıldı. Evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır?

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Evde bakım maaşı 81 ilde de hak sahibi vatandaşların banka hesaplarına yattı. Evde bakım parası ödemelerini kontrol etmek isteyen vatandaşlar sorgulamayı nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. Bu sorgulama işlemi için vatandaşların e-devlet hesaplarına giriş yapmaları gerekiyor. Oradan sosyal yardım ödemeleri hizmet sekmesi bulunarak ödemeler kontrol edilebiliyor. Ayrıca Ziraat Katılım bankası üzerinden evde bakım parası alan vatandaşlar cep telefonlarının mesaj bölümüne “BAKIYE” yazarak 4747'ye mesaj gönderip SMS sorgulama sitemi ile evde bakım paralarının hesaplara yatıp yatmadığını görebiliyorlar.

EVDE BAKIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Evde bakım parası hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Bu ödemelerin kimlere verildiği de öğrenilmek isteniyor. Bu ödemeler bakıma muhtaç olan aile bireylerinin veya akrabalarının bakımlarını üstlenen vatandaşlara verilmektedir. Ancak bu vatandaşların belirli bir gelir düzeyinin altında olmaları ve bakıma muhtaç olan engelli ve yaşlı vatandaşların bu durumlarının sağlık kurulu raporu ile ispat edilmesi gerekiyor.

Yorumlar (0)