Faizler Yükseldi! Bankada Parası Olanlar İçin 32 Günlük Faiz Hesapla

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan 200 baz puan faiz artırımı kararı sonrasında gözler bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarına çevrildi. Peki, en yüksek faiz veren banka hangisi, 32 günlük vadeli mevduat hesabı faizi hesapla ile 10 bin lira ve 100 bin liranın aylık faiz getirisi ne kadar, kaç TL?

Faizler Yükseldi! Bankada Parası Olanlar İçin 32 Günlük Faiz Hesapla
Merkez Bankası Mart ayı PPK toplantısı sonrasında piyasaları sarsan bir karar açılandı. Şubat ayı enflasyonu rakamları beklentileri aşarak daha yüksek çıkarken süreçte bu nedenle Mart ayında faiz artırımı beklentisi oluşmuştu.

Ekonomistler tarafından açıklanan tüm beklenti anketlerinde Merkez Bankası tarafından bugün faiz artırımı yapılacağı yönünde beklenti ağırlık kazanmıştı. Ancak medyan beklenti 100 baz puan faiz indirimi yapılacağı yönünde olmuştu.

100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, 100.000 TL 32 GÜNLÜK FAİZ GETİRİSİ HESAPLAMA!

Açıklanan faiz artırımı kararı sonrası gözler bankalara çevrildi. Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları kıyaslandığında şu anda en yüksek uygulanan 32 günlük vadeli mevduat hesabı faizi yüzde 18.75 seviyesi ile Alternatif Bank VOV hesap ile sunuluyor. Bu hesap üzerinden 100 bin liranın 32 günlük getirisi 101 bin 557 TL olarak gerçekleşiyor.İkinci en yüksek faiz veren banka ise QNB Finansbank Vadeli Mevduat hesabı olarak öne çıkarken bu bankada ki faiz oranı ise yüzde 18 olarak uygulanıyor. Yine yüzde 18 faiz veren bankalar Fibabank Kiraz Hesap, N Kolay Bono hesabı, CepteTeb, Burgan Bank Dijital Mevduat Hesap ve Türkish Bank Enerji hesap ile 32 günlük 100 bin liralık vadeli mevduat hesabı açan kişilerin faiz getirisi 1.499 lira olarak gerçekleşecek.

Odeabank Oksijen Hesap ile yüzde 17.75 faiz verirken 100 bin liranın aylık getirisi bu bankada 1.416 TL olarak gerçekleşiyor. Bu oranların Merkez Bankası tarafından yapılan 2 puanlık faiz artırımı kararı sonrasında yeniden güncellenmesi bekleniyor.
Yorumlar (0)