FAST ve Kolay Adres ile IBAN Olmadan 7/24 Para Transferi İlk Dahil Olan Banka

Garanti BBVA yapmış olduğu bir açıklama ile Merkez Bankası'nın duyurduğu 7 gün 24 saat para transferi hizmetini ilan etti.

FAST ve Kolay Adres ile IBAN Olmadan 7/24 Para Transferi İlk Dahil Olan Banka

Garanti BBVA yapmış olduğu bir açıklama ile Merkez Bankası'nın duyurduğu 7 gün 24 saat para transferi hizmetini ilan etti. 7/24 para transferinin gerçekleştirilmesini sağlayacak anlık ödeme sistemi FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kapsamında hayata geçirilen uygulamaya dair bankanın açıklaması.

Garanti BBVA tarafından yapılan basın açıklamasında; Garanti BBVA mobilk uygulaması üzerinden bankacılık işlemlerini yürütülen müşterilerin,  Kolay Adresleme Sistemi üzerinden IBAN bilgilerini kimlik numarası, cep telefonu numarası, e-posta adresi ve/veya pasaport numarası ile eşleştirebilecek. Bu kapsamda müşteriler FAST sisteminin aktif hale gelmesiyle bu bigliler üzerinden para transferi işlemleri yapılabilecek. GARANTİ BBVA'DAN HIZLI KOLAY PARA TRANSFERİGaranti BBVA tarafından başlatılacak olan uygulamaya müşteriler kolay adres tanımları yapacaklar. Bu tanımla işlemlerinin yapılması için Garanti BBVA Mobil’e giriş yaptıktan sonra, Vadesiz Hesap Detayından “Kolay Adres Tanımla” adımına tıklayarak IBAN numarası ile eşleştirilmesi istenen kişisel bilgileri tanımlamak yeterli olacak.Konuya ilişkin resmi açıklama ise Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin tarafından yapıldı. Ebru Dildar Edin söz konusu hizmete dair yaptığı kamuoyu açıklamasında şu ifadeleri kullandı. "Teknoloji ve dijitalleşmeye 20 yıldan uzun süredir yatırım yapan Garanti BBVA olarak, TCMB’nin hazırlıklarını tamamladığı yeni ödeme sistemi FAST’a ve Kolay Adresleme Sistemi’ne hızla dahil olduk. Yeni sistemle, müşterilerin farklı bankalar arasındaki para transferlerinde zaman kısıtlaması artık ortadan kalkıyor. Bu konuda bankamızın alt yapısını hızlıca hazır hale getirdik."Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin konuşmasının sonunda ayrıca Garanti BBVA olarak, bu önemli adımın uzun vadede nakitsiz toplum vizyonuna katkı sağlayacağını düşündüklerini ifade etti. Söz konusu uygulama Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından 18 Aralık 2020’de başlatılacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)