FED Amerikan Merkez Bankası Ekim Ayı Toplantısı Faiz İndirimi Beklentisi Belli Oldu!

Dolar kurunun yönünü belirleyecek olması nedeni ile büyük önem taşıyan FED Ekim ayı Merkez Bankası toplantısı için geri sayım hızlandı.

FED Amerikan Merkez Bankası Ekim Ayı Toplantısı Faiz İndirimi Beklentisi Belli Oldu!

Dolar kurunun yönünü belirleyecek olması nedeni ile büyük önem taşıyan FED Ekim ayı Merkez Bankası toplantısı için geri sayım hızlandı. Peki, FED faiz indirimi yapar mı, Amerikan Merkez Bankası faiz indirimi yaparsa dolar kuru ne olur, dolar düşecek mi, dolar yükselir mi?

Amerika Merkez Bankası tarafından yapılacak olan FED toplantısı için geri sayım hızlandı. FED Ekim 2019 Toplantısı İle Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?Ekim 2019 toplantısı için tarih 29 Ekim - 30 Ekim 2019 olarak açıklandı. FED faiz kararı Türkiye saati ile 30 Ekim 2019 tarihinde saat 21:00 itibari ile açıklanacak olup emlak365.com sitemiz üzerinden de anında paylaşılacaktır. Söz konusu kararı anında öğrenmek isterseniz;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFED Faiz İndirimi Beklentisi Tahmini Ne Kadar?Bloomberg HT tarafından yapılan habere göre Fed bu yıl Federal fon faiz (Fed'in gösterge faizi) vadeli işlemlerinde, traderlar Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) 29-30 Ekim'deki toplantısında faizi tekrar mevcut aralığı olan yüzde 1.75-2'den düşüreceğini fiyatlıyor.Chicago Fed Başkanı Charles Evans ise Çarşamba günü yapmış olduğu değerlendirmesinde "Para politikasının şimdilerde iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. Ancak ekonominin tüm belirsizlikler içinde ilerlemesinin daha zor olacağı veya aşağı yönlü şokların darbe vurabileceği şeklinde bazı riskler var.Bu nedenle, bu potansiyel olaylara karşı daha da risk yönetimi tamponu sağlayabilmek için daha fazla genişlemeye gidilmesi konusuna bir argüman var" diyerek yeni bir faiz indirimine ışık yaktı. Açıklamayı yapan Evans'ın Ekim ayında yapılacak olan faiz indirimi oylamasında oy hakkı bulunuyor. 2008 Yılından Bu Yana FED İlk Kez Faiz İndirimi Yapmıştı! FED 2008 yılında yaşanan küresel ekonomik krizden bu yana ilk faiz indirimini Temmuz ayında 25 baz puan olarak yapmıştı. Yine Eylül ayı toplantısında da 25 baz puanlık faiz indirimi gelmişti. Ekim toplantısı ile 3. bir faiz indirimi gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu. FED tarafından fiyatlanan 25 baz puan faiz indirimi rakamının aşılmaması durumunda dolar kurunda bir yükseliş ya da düşüş yaşanması beklenmiyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)