FED Başkanı Jerome Powell Konuşması Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklama Yapacak?

fed-baskani-jerome-powell-konusmasi-ne-zaman-saat-kacta-aciklama-yapacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED Başkanı açıklaması için geri sayım başladı. Hem dolar kuru hem de altın fiyatları için bugün yönü belirleyecek en önemli veri olarak öne çıkarken FED Başkanı konuşması piyasalar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

FED BAŞKANI AÇIKLAMASI NE ZAMAN, POWELL KONGRE SUNUMU KONUŞMASI SAAT KAÇTA?

Altın fiyatları FED Başkanı Powell konuşması öncesinde güne yükseliş yönlü başladı. FED Başkanı Jerome Powell tarafından bugün ABD kongresinde yapılacak olan sunum öncesi geri sayım sürerken hem dolar kuru hem de altın fiyatlarında yükseliş yaşandı. Powell bugün yapacağı konuşmada Amerikan Merkez Bankası FED Yarı Yıllık Para Politikası için sunumda bulunacak.

Kongrede Powell tarafından yapılacak olan sunumda Senato Bankacılık Komitesi ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne bilgi verilecek. Söz konusu sunumun net saati açıklanmazken beklentiler saat 18:00 itibari ile başlaması yönünde.

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?

Bir yandan Powell tarafından yapılacak olan sunum öncesi yaşanan beklentiler altın fiyatlarında uluslararası piyasada yükselişe neden oldu. Yine ABD senatosunda Joe Biden yönetimi tarafından hazırlanan teşvik paketinde de sona gelinmesi de altın fiyatlarını yukarı yönlü itti. Bugün FED Başkanı Powell’ın konuşması takip edilecek ve piyasalar verilen mesajları yakından takip ederek buna göre yön belirleyecek.

Yaşanan yükselişin ardından ons altının fiyatı 1800 dolar seviyesini aşarken gram altın fiyatı da 410 lira bandına çıkmış oldu. Dolar kuru ise an itibari ile 7 TL bandının hemen üstünde 7.02 lira seviyesinde işlem görüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir