FED Başkanı Jerome Powell'den Yeni Faiz Açıklaması! FED Faizleri Arttıracak Mı?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Poweel yaptığı açıklamada faizlerin uzun süre düşük seviyede kalacağını söyledi.

FED Başkanı Jerome Powell'den Yeni Faiz Açıklaması! FED Faizleri Arttıracak Mı?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Poweel yaptığı açıklamada faizlerin uzun süre düşük seviyede kalacağını söyledi. Amerikan Ulusal Radyosu'na konuşan Powell, ABD ekonomisinin uzun süre düşük faizlere ihtiyaç duyacağını duyurdu.

Koronavirüs sürecinde en çok sarsılan ekonomilerden olan ABD ekonomisinde faiz odaklı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Düşük faizler ile ekonomiyi toparlamaya çalışan Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) bu konuda ısrar edeceğine dair görünüm devam ediyor.DÜŞÜK FAİZE DEVAM EDİLECEK!Amerikan Ulusal Radyosu'na konuşan FED Başkanı Jerome Powell, tedbirleri bırakmayacaklarını söyleyerek, “Faiz oranlarını uzunca süre düşük tutacağız. Ekonomik faaliyetleri destekleyen düşük faizlerin istihdama olumlu katkılar verdiğini gördük. ABD ekonomisinin düşük faizlere ihtiyacı var ve biz bu konuda her zamankinden daha fazla kararlıyız.” dedi.ABD'DE İSTİHDAM ARTIYOR!ABD'de istihdam rakamları ise toparlanma eğilimine devam ediyor. Bu konuda da açıklama yapan Powell, “Şu anda yakaladığımız istihdam artışı hızı kimsenin beklemediği kadar iyi seviyede gerçekleşiyor. Ekonominin tam olarak toparlanması için yıllar gerekebilir. Mayıs ve Haziran ayları boyunca epeyce çalışanı işlerine geri döndürmeyi başardık.” ifadelerini kullandı.ALTINA TALEP ARTACAKÖte yandan FED'in düşük faizde ısrar etmesi altın fiyatlarını yükseltecek etki bırakması bekleniyor. Faizlerin düşük olması yatırımcıların güvenli liman olan altına yönelik taleplerini arttırmasına neden oluyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)