FED Başkanı Powell Açıklama Yaptı, Dolar Kurunda Düşüş Hızlandı! Dolar Kurunda Neler Oluyor, Neden Düşüyor, TL Neden Değer Kazanıyor, Dolarda Düşüş Devam Eder Mi?

Amerikan Merkez Bankası Başkanı Powell tarafından dün yapılan açıklamaların ardından dolar kurunda düşüş hızlandı.

FED Başkanı Powell Açıklama Yaptı, Dolar Kurunda Düşüş Hızlandı! Dolar Kurunda Neler Oluyor, Neden Düşüyor, TL Neden Değer Kazanıyor, Dolarda Düşüş Devam Eder Mi?

Amerikan Merkez Bankası Başkanı Powell tarafından dün yapılan açıklamaların ardından dolar kurunda düşüş hızlandı. Dolar kuru son derece sert bir şekilde düşmeye devam ederken kritik destek noktası test edilmeye başlandı. Peki, TL neden değer kazanıyor, dolar kuru neden düşüyor, dolar düştü mü, dolar düşmeye devam eder mi, dolar düşmeye devam edecek mi, dolar kurunda neler oluyor, son durum ne, dolar neden düştü?

AK Parti tarafından hazırlanan ve içerisinde farklı alanlarda çok sayıda düzenlemeyi barındırması nedeni ile torba yasa olarak anılanDOLAR KURU NEDEN DÜŞTÜ, DOLAR NEDEN DEĞER KAYBEDİYOR, TL TÜRK LİRASI NEDEN DEĞER KAZANIYOR?
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınması ve yerine Naci Ağbal'ın atanması, 

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar ve fiyat istikrarı konusunda kararlı adımların atılacağının kesin dille vurgulanması, 

  • Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının piyasa tarafından olumlu karşılanması, 

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınadn Albayrak'ın istifasının kabul edilmesi ve yerine Lütfi Elvan'ın atanması, 

  • Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın yapmış olduğu açıklamalarda verilen mesajlar, 

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar, ekonomik reform ve yabancı yatırımcı açıklamasının piyasalar tarafından olumlu karşılanması, verilen şahin mesajların kabul görmesi. 

  • BDDK Tarafından atılan swap hamlesinin tüm bu açıklamalarla örtüşmesi ve desteklemesi, 

  • 19 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan Merkez Bankası PPK toplantısı ile büyük bir faiz artışı kararı çıkacağı yönünde beklentinin ağırlık kazanması. 

  • Amerikan Merkez Bankası FED Başkanı Powell tarafından dün yapılan açıklamalar ve çizilen karamsar tablo. 

13 KASIM 2020 TARİHLİ DOLAR VE EURO KURU! 1 DOLAR BUGÜN KAÇ TL OLDU?Dolar kuru alış 7,6126 TL alış ve 7,6184 TL satış fiyatı üzerinden işlem görürken Euro kuru ise 8,9855 TL alış ve 9,0123 TL satış fiyatı üzerinden işlem görüyor. Dolar kurunda kritik destek noktası olarak belirlenen 7,60 TL seviyesinin kırılması halinde Merkez Bankası Kasım ayı toplantısına kadar 7,40 TL seviyelerinin görülebileceği belirtiliyor. Merkez Bankası Kasım ayı toplantısı ile sert bir faiz artışı yaparsa bu durumda dolar kurunun yıl sonuna kadar 7 lira atına inebileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)