FED Başkanı Powell Konuştu, Altında Yükseliş Durdu! Gram, Çeyrek Altın Açılış Fiyatları

FED Başkanı Jerome Powell tarafından yapılan ABD büyümesi ve istihdam rakamları açıklaması sonrasında altın fiyatlarında yükseliş yerini düşüşe bıraktı. 12 Nisan 2021 Pazartesi günü piyasanın açılış fiyatları ile gram altın ne kadar, çeyrek altının fiyatı kaç TL, altın fiyatları neden düştü, yükselir mi, ne olur?

FED Başkanı Powell Konuştu, Altında Yükseliş Durdu! Gram, Çeyrek Altın Açılış Fiyatları
Pandeminin etkisi ile beraber 2020 yılına damga vuran ve rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları sonrasında düşüşe geçmişti. 2020 yılının son çeyreğinde yaşadığı düşüşe rağmen yılın en çok getiri sağlayan yatırım aracı olan altın fiyatları 2021 yılına da kötü bir başlangıç yapmıştı.

2021 yılına da dalgalanma ile başlayan altın fiyatları pandeminin etkisi ile sert düşüş ve yükselişler yaşamaya başlamıştı. Bir süredir yükselişe geçen altın fiyatları FED Başkanı Powell tarafından yapılan konuşmanın ardından yeniden yönünü aşağıya çevirdi.

12 NİSAN 2021 AÇILIŞ FİYATLARI, GRAM VE ÇEYREK ALTIN BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL?

Altın fiyatları haftanın ilk işlem gününe FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamaların ardından yönünü aşağıya çevirdi. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı sert düştü. Yaşanan düşüş ile beraber ons altının alış fiyatı 1.739,01 dolar ve satış fiyatı ise 1.739,39 dolar seviyesine kadar geri çekildi.

Gram altın alış fiyatı ise yaşanan dalgalanmaya rağmen yükselişini sürdürdü ve 460 TL seviyesinden güne başladı. Gram altının alış fiyatı 460,06 TL ve satış fiyatı ise 460,15 lira seviyesine yükseldi.

Çeyrek altın ise uluslararası piyasada yaşanan dalgalanma ve yoğun kar satışı baskısına dayanamayarak düşüşe geçti. Çeyrek altın alış fiyatı 730 lira ve satış fiyatı ise 755 lira oldu.ALTIN NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Atın fiyatlarında yaşanan ana nedeni FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalar olarak gösterildi. Altında yaşanan geri çekilmenin devam edip etmeyeceği ya da tekrar yükseliş yaşanıp yaşanmayacağını ise Amerika tarafından açıklanacak ekonomik veriler, iç piyasada Merkez Bankası faiz kararı ve doların yönü belirleyecek.
Yorumlar (0)