FED Başkanı Powell'in Merakla Beklenen Jackson Hole Konuşması Sonrasında Ons Altının Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'in büyük bir merakla beklenen Jackson Hole konuşması gerçekleşti.

FED Başkanı Powell'in Merakla Beklenen Jackson Hole Konuşması Sonrasında Ons Altının Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'in büyük bir merakla beklenen Jackson Hole konuşması gerçekleşti. ABD ekonomisine dair açıklamalarda bulunan Powell FED'in hedeflediği enflasyon rakamını da tüm dünyaya duyurdu.

Dünyada tüm piyasalar bugün düzenlenen Jackson Hole sempozyomuna kilitlenmişti. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell merakla beklenen konuşmasını gerçekleştirdi. Gelecek dönemde FED'in ABD ekonomisine yönelik hamleleri hakkında ipuçları veren Powell bu anlamda piyasaların beklentisini de karşıladı.FED FAİZ ARTTIRACAK MI?Gerçekleştirdiği açıklamada FED'in ortalama yüzde 2'lik bir enflasyon rakamını hedeflediğini söyleyen Powell'in bu değerlendirmesinden ekonomistler faiz arttırımı konusunda kısa vadede bir değişiklik olmayacağı yorumunu yaptılar. FED'in faiz arttırımı için aceleci davranmayacağı da yapılan açıklama sonucunda ortaya çıktı.Koronavirüs sürecinin ABD'de istihdamı olumsuz etkilediğini söyleyen Jerome Powell, “Maksimum istihdam seviyesi gelecek dönemde geniş tabanclı ve çok kapsayıcı nitelikte olmak zorundadır. Düşük ve ortanın altında gelire sahip olan iş gücü piyasasının değerlendirilmesinin ABD ekonomisi için büyük bir hayati rolü olacaktır.” dedi.ENFLASYON ARTARSA FED HAREKETE GEÇECEKFED Başkanı Powell'in yaptığı açıklamalarda aşırı enflasyonist bir baskı ile karşılaşılması halinde beklentilerin tehdit edilmesine FED'in seyirci kalmayacağını ve enflasyonu düşürecek hamleler yapmaktan da çekinmeyeceklerini söyledi.ALTIN FİYATLARI NASIL ETKİLENDİ!Fed Başkanı Jerome Powell'in konuşmasına altın piyasasının tepkisi olumsuz oldu. Bu konuşmanın ardından piyasalarda beklendiği gibi altın fiyatları yükselişe geçmedi. Aksine ons altında bir miktar gerileme gözlemlendi. Ons altın şu anda 1.928 dolardan işlem görmeye devam ediyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)