FED Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak? Mart 2021 Toplantısında FED Faiz Artırımı Yapacak Mı, FED Başkanı Jerome Powell Ne Zaman Açıklama Yapacak?

Dünya ekonomisinde tüm piyasalar Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Mart 2021 toplantısını büyük bir sabırsızlıkla beklemeye başladı. Peki FED toplantısı ne zaman yapılacak? FED Mart ayı faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? FED Başkanı Jerome Powell saat kaçta açıklama yapacak?

FED Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak? Mart 2021 Toplantısında FED Faiz Artırımı Yapacak Mı, FED Başkanı Jerome Powell Ne Zaman Açıklama Yapacak?
Dünya ekonomisinin tüm piyasaları yönünü belirleyebilmek için Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) tarafından alınacak kritik kararların açıklanması bekliyor. FED bugün Mart ayına ilişkin faiz kararını açıklayacak. Peki FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak? FED faiz kararı beklentileri neler?

Küresel piyasaların tamamı büyük bir bekleyiş içerisine girdiler. Piyasalar yön belirleyebilmek için FED'in bugün yapılacak olan para kurulu toplantısından çıkacak sonuçları bekliyorlar. Bu nedenle herkes FED tarafından yapılacak açıklamalara odaklanmış durumdalar. FED faiz kararı bugün belli olacak ve açıklanacak. Ayrıca ABD ekonomisinde atılacak adımlar da FED Başkanı Jerome Powell tarafından açıklanacak. FED toplantısının saat kaçta başlayacağı ve saat kaçta biteceği de büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor.

FED TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

FED'in faiz ve para politikalarının belirlendiği toplantı Türkiye'deki gibi tek günde yapılmıyor. Bu nedenle FED toplantısı dün başladı. Bugün ise 17 Mart'ta önemli kararların alınacağı FED toplantısına devam edilecek. Piyasalar artan enflasyonist baskılara karşı FED'in atacağı adımların belirlenmesini bekliyorlar. Ayrıca yükseliş grafiğini sürdüren ABD tahvil faizlerinin küresel piyasalarda risk algısını arttırmasına yönelik FED'in alacağı önlemler de netleşecek. Bu nedenlerden dolayı FED toplantısı büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

FED FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak olan faiz kararının yönde olacağına dair büyük bir merak yaşanıyor. “FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak?” sorusuna dair çok sayıda arama yapılıyor. Bu akşam Türkiye saati ile 21:00'da FED faiz kararı açıklanacak. Bu saatte FED'in yapacağı faiz kararı açıklamasının ardından piyasalar pozisyonlarına yön verecekler. Bu nedenle piyasalarda saat 21:00 tedirginliği yaşanıyor.

FED BAŞKANI JEROME POWELL SAAT KAÇTA AÇIKLAMA YAPACAK?

FED faiz kararının Türkiye saati ile 21:00'da belli olmasının ardından FED Başkanı Jerome Powel bu karara ve diğer ekonomik yaklaşımlara dair detaylı bir açıklama yapacak. Bu açıklamanın Türkiye saati ile 22:00 dolaylarında olması bekleniyor. Jerome Powell'in açıklamaları da piyasaların yön bulmasında büyük bir etki bırakacak.

MART 2021 FED FAİZ KARARI NE OLACAK?

Mart ayı Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) faiz kararının ne olacağı yönünde büyük bir beklenti oluşurken piyasalarda FED'in faiz artırımı yapacağına dair bir görüş hakim olmadı. Piyasa beklentileri FED'in faizleri yine sabit bırakması yönünde. ABD'de 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi ile piyasaların fonlandığı bir dönemde faizlerde bir değişime gidilerek herhangi bir kargaşaya neden olunması beklenmiyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)