Fırınlardan Çok Ucuz Olacak! Halk Ekmek Ramazan Pidesi Satış Fiyatı Açıklandı

Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu bir paylaşım ile İstanbul'da Halk Ekmek aracılığıyla satışı yapılacak Ramazan Pidesi fiyatlarını açıkladı. 2021 yılı fiyatları fırınların satış fiyatının çok altında olacak.

Fırınlardan Çok Ucuz Olacak! Halk Ekmek Ramazan Pidesi Satış Fiyatı Açıklandı
2021 yılında Ramazan Ayının girmesine artık çok kısa bir süre kaldı. Sayılı günler kala merak edilen sorulardan bir tanesi de Ramazan Pidesi oldu. Fırınların satış fiyatlarının yanında özellikle Halk Ekmek büfelerinde Ramazan Pidesinin kaç TL'ye satılacağı merak ediliyordu.

Fiyatlara ilişkin ilk açıklama ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İmamoğlu resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamasıyla 2021 yılı pide fiyatlarını açıkladı.

2021 YILI HALK EKMEK RAMAZAN PİDESİ SATIŞ FİYATI

Ramazan ayının vazgeçilmezi olan ramazan pidesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Ekrem İmamoğlu 2021 yılında Ramazan Pidesinin 1.5 TL'ye satılacağını ilan etti.

Fırınların satış fiyatının çok altında olan bu rakam hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadelere yer verdi.

"Vatandaşlarımız Ramazan’da 365 gramlık pideyi 1.5 TL'den Halk Ekmek büfelerinden satın alabilecekler. İBB olarak ülkemizin yaşadığı ekonomik zorlukta İstanbullulara en sağlıklı ve ucuz ekmeği sunmaya devam edeceğiz."

HALK EKMEK'TE 1.5 TL, FIRINLARDA 4 TL

Ramazan pidesinin 2021 yılı fırın satış fiyatı ise 4 TL olarak duyuruldu. Pide fiyatlarına ilişkin iki ayrı isimden açıklama gelmişti. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz tarafından yapılan pide fiyatı açıklamalarında; 365 gram olan ramazan pidesinin 4 TL'den satılacağı duyuruldu. Bununla birlikte yumurtalı ve susamlı pide fiyatı ise 5 TL olarak ilan edildi.
Yorumlar (0)