Fitch Türkiye Kredi Notu Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Türkiye'nin kredi notu ortalaması için bugün yeni değerlendirme raporunu yayımlayacak.

Fitch Türkiye Kredi Notu Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Türkiye'nin kredi notu ortalaması için bugün yeni değerlendirme raporunu yayımlayacak. Türk Lirası ve dolar kuru için yönü belirleyecek önemli kriterlerden biri olarak görülen kredi notu raporu bugün yayımlanacak.

FİTCH RATİNGS TÜRKİYE'NİN KREDİ NOTU RAKAMINI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Moody's ile beraber bu alanda dünyanın en çok itibar gören kurumları arasında yer alan Fitch Rating's Türkiye'nin kredi notu için bugün yeni değerlendirme raporunu yayımlayacak. Söz konusu rapor bugün yani 19 Şubat 2021 Cuma günü itibari ile açıklanacak. Raporun yayımlanma saati için kesin bir saat tahmini yapılmazken söz konusu rakamların Türkiye'de ki piyasanın kapanış saatinden sonra açıklanması bekleniyor.

Fitch Şubat 2021 Türkiye Kredi Notu Kararı için Tıklayın

TÜRKİYE'NİN KREDİ NOTU KAÇ?

Hatırlanacağı üzere Fitch Rating's tarafından yapılan son kredi notu güncellemesi 2020 senesinin Ağustos ayında yapılmış ve yeni güncelleme ile Türkiye'nin kredi notu BB- olarak teyit edilirken kredi notu görünümü ise durağan seviyesinden negatif seviyesine çekilmişti.

Kurum tarafında yapılan açıklamada döviz rezervlerinde yaşanan düşüş, dış finansman riski, Türk Lirasında yaşanan kırılganlıklar öne çıkarılmıştı. O tarihten bu yana Merkez Bankası tarafından atılan adamlar, parasal sıkılaşma politikasına geçiş yapılması, 675 baz puanlık faiz artışı gibi müdahaleler sonrası bugünkü toplantıda kredi notu için olumlu bir yansıma yaşanması beklentisi oluştu.

Bu toplantıda olmasa dahi Merkez Bankası'nın kararlı tutumunun devam etmesi halinde Türkiye'nin kredi notu ortalaması için olumlu bir güncelleme yapılmasına kesin gözü ile bakılıyor.
Yorumlar (0)