Fitch Türkiye'nin Kredi Notunu Güncelledi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Raiting tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Türkiye'nin kredi notu BB- olarak açıklandı.

Fitch Türkiye'nin Kredi Notunu Güncelledi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Raiting tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Türkiye'nin kredi notu BB- olarak açıklandı. Fitch ayrıca Türkiye'nin kredi görünümünü ise durağandan negatife düşürdü.

Türk ekonomisinin çalkantılı bir süreçten geçtiği dönemde Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Raiting'ten Türkiye'ye olumsuz bir haber geldi. Türkiye'nin kredi notunu ve görünümünü güncelleyen Fitch'in haberi ekonomi gündemine bomba gibi düştü.TÜRKİYE'NİN KREDİ NOTU BELLİ OLDU!Fitch tarafından tüm dünyaya duyurulan açıklamaya göre Türkiye'nin kredi notu BB- olarak teyit edildi. Ayrıca Türkiye'nin kredi görünümü de durağandan negatife düşürüldü. Türk lirasının değer kaybı ile başlayan sürecin kredi notunun olumsuzluğu ile devam etti.Türk ekonomisi son günlerde oldukça çalkantılı bir süreçten geçiyor. Koronavirüs süreci sonrasında normalleşme döneminde tüm dünyada yaşanan ekonomik krizin etkisiyle göstergeleri olumsuza dönen Türk ekonomisi vatandaşları oldukça zorlamaya başladı.TÜRK EKONOMİSİ ALARM VERİYOR!Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz bulması dahi dolar kurunun üzerinde etki edemedi. Bankaların kredi faizlerini yükseltmesi ile iç piyasada nakit akışının hızı da kesilirken dolaşıma sokulamayan paralar nedeniyle Merkez Bankası dolar kurunu kontrol altına almakta oldukça güçlük çekiyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)