Fiyatlar Dibe Vurdu! 10 Günde 133 Bin TL Zarar İle Çok Sayıda Kişiyi İflasın Eşiğine Sürükledi!

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin son günlerde yatırımcılarına ciddi kayıplar yaşatmaya devam ediyor. Bitcoin son 9 günde 133 Bin TL'Lik değer kaybı ile yatırımcıların 16 bin dolarını buharlaştırdı.

Fiyatlar Dibe Vurdu! 10 Günde 133 Bin TL Zarar İle Çok Sayıda Kişiyi İflasın Eşiğine Sürükledi!

Kripto para piyasalarında son günlerde önemli gelişmeler meydana geliyor. Türkiye'de bu piyasaların ilk gündemi batan veya işlemleri kapatan kripto borsalar olsa da Bitcoin fiyatlaması ile fiyatlaması zarar etmeyi sürdürüyorlar. 2021 yılının en çok kazandıran finansal aracı olan Bitcoin son 2 hafta içerisinde tepetaklak oldu. 1 Bitcoin 64.813 dolar olarak tarihin zirve noktasına ulaşmıştı. Ancak bu seviyede tutunmayı başaramadı. 

ZARAR ÇOK BÜYÜK OLDU

Analistler Bitcoin'deki fiyat düşüşünün nedenini fiyat düzeltmesi veya ABD vergi yasasında Bitcoin'in vergilendirme çalışması gibi nedenleri ileri sürseler de tek gerçek Bitcoin yatırımcılarının zarar etmesi oldu. 50 Bin dolar seviyesinin aşağısına kadar inen Bitcoin akla hayale sığmaz oranlarda zararlara neden oldu. 

133 BİN TL'LİK KAYIP

Son 24 saat içerisinde Bitcoin fiyatında çok önemlki değişimler meydana gelmeye devam ediyor. 48.805 dolar ile 51.050 dolar arasında fiyatlanan Bitcoin şu anda yaklaşık yüzde 1'lik değer kaybı ile 49.733 dolara geriledi. Bu rakam aslında çok ciddi bir kaybın da göstergesi oldu. 10 günlük süreçte Bitcoin yatırımcıları varlıklarının yüzde 18'ini kaybettiler. Türk lirasına çevrildiğinde 1 Bitcoin'de yatırımcılar 133 bin TL kayıp yaşadılar. Bunun dolar ile ifadesi ise 16 Bin dolar oldu. Büyük yatırımcılar kelimenin tam anlamıyla batağı yaşayarak iflasın eşiğine geldiler. 10 Bitcoin'de kayıp 160 bin dolar olurken birim arttıkça kayıpların seviyesi de devasa noktalara ulaşıyor. 

İŞLEM HACİMLERİ DİBE VURDU

Kripto para piyasaları için büyük bir anlam ifade eden fiyat düşüşleri toplam işlem hacimlerinde de önemli gerilemeleri beraberinde getirdi. Bu fiyat düşüşleri ile kripto para piyasalarında fiyat şokları etkin olmaya başladı. Bitcoinde toparlanma hareketi olmadığıkça kripto paraların belirli bir düzleme oturmalarına imkan tanınmıyor.

Yorumlar (1)
Kskli 2 ay önce
Elon Musk marstan tweet atacakmış bekleyin.