Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil: "2019 Yılında Faizler Normalleşecek"

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil 2019 yılına ait beklentileri ve faiz indirimi yapıp yapmayacaklarına dair açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde...

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil:  "2019 Yılında Faizler Normalleşecek"

Yükselen kredi faiz oranları ve bankaların kredi musluklarını kapatması büyük tepkilere neden olurken Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, 2019 beklentileri ve hedeflerini açıkladı. 

2019 Enlfasyon Beklentisi Yüzde 16

Milliyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre Fuat Erbil 2019 yılı enflasyon beklentisi hakkında da açıklamada bulunarak “Gelecek yıl ilk çeyrekte sınırlı yukarı yönlü etkiler olsa da kurda elde ettiğimiz kazanımlarla, büyümedeki yavaşlamanın gecikmeli etkileriyle özellikle yılın ikinci yarısında belirginleşen düşüşle 2019’u yüzde 16’ya yakın bir enflasyonla bitirebileceğimizi düşünüyorum” dedi. 

Merkez Bankası 2019 Yılında Ne Zaman Faiz İndirimi Yapacak?

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Yılmaz yapmış olduğu açıklamasında kredi faiz indirimi hakkında da açıklamada bulunarak “Merkez Bankası’nın yılın ilk yarısında mevcut duruşunu korumasını, haziran itibariyle ise sınırlı faiz indirimlerine başlamasını bekliyorum. Gelişen ekonomilere dair risk iştahı kritik rol oynamaya devam edecek.

Dış koşullardaki olası bir kötüleşme Merkez Bankası’nın ilk faiz indirimini geciktirebilir. Maliye politikası tarafındaki gelişmeler de 2019’un öne çıkan konularından birisi olacak. Yeni Ekonomi Program’ında ortaya konan hedeflere yakın gerçekleşmeler beklentileri karşılayacak. Kurdaki kazanımları destekleyecek. Bu açıdan, 2019’da maliye ve para politikalarındaki sıkı duruşun korunmasını bekliyoruz. Kurdaki değer kaybının enflasyon farklarının ima ettiği seviyeye kıyasla sınırlı kalmasını bekliyorum" dedi. 

Kredi Faiz İndirimi Haziran Ayına Mı Sarkacak?

Yılmaz'ın yapmış olduğu açıklamasında Merkez Bankası faiz indirimi kararının Haziran ayına sarkmasının beklendiği ortaya çıktı. Merkez Bankası faiz indirimi Haziran ayında başlayacak ve kademeli olarak sürecek. Yani Yılmaz'ın ön görüleri tutarsa bu durumda ciddi bir faiz indirimi ancak 2019 yılının ikinci yarısında gerçekleşecek gibi duruyor. 

Ziraat Bankası 0.98 Konut Kredisi Kampanyası Vatandaş İçin Hüsrana Dönüştü! SON DETAYLAR...

Vakıfbank 0.98 Konut Kredisi Anlaşmalı Konut Projeleri Listesi

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı!

Vakıfbank 0.98 Faizli Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 0 98 Oldu, Kimler 0 98 Oran İle Konut Kredisi Çekebilecek?

Ziraat Bankası 0 98 Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri, Kredi Şartları Neler?

Ziraat Bankası 0.98 Faizle Anlaşmalı İnşaat Firmaları / Konut Projeleri Listesi (TÜM LİSTE)

Emlak365.com Özel İçerik 

Yorumlar (1)
Muhamet 2 yıl önce
Faizler insin krizden dolayı evlilik eşyalarımı alamiyorum