Geri Sayım Başladı! Merkez Bankası Ekim Ayı PPK Toplantısı Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından açıklanacak olan Ekim ayı PPK faiz kararı için geri sayım hızlandı. Piyasaların nefesini tutarak beklemiş olduğu karar altın fiyatları ve dolar kuru üzerinde de büyük öneme sahip bulunuyor. Peki, bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları ile dolar kuru, altın fiyatları için önem taşıyan Merkez Bankası Ekim 2020 PPK toplantısı faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Geri Sayım Başladı! Merkez Bankası Ekim Ayı PPK Toplantısı Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Merkez Bankası tarafından yapılacak olan PPK toplantısı için geri sayım başladı. Piyasaların adeta nefesini tutarak beklemiş olduğu karar bankaların kredi faiz oranları kadar dolar kuru ve altın fiyatları için de belirleyici olacak. 

MERKEZ BANKASI EKİM 2020 PPK TOPLANTI TARİHLERİ NE KADAR?

Merkez Bankası Ekim 2020 PPK Toplantısı açıklanan takvime göre 22 Ekim 2020 tarihinde Perşembe günü yapılacak. Önümüzdeki hafta içerisinde yapılacak olan toplantı piyasalar için büyük önem taşırken bu toplantıdan sonra 2020 yılı için iki toplantı daha kalacak. Bu toplantılardan ilki Kasım ayında 19 Kasım 2020 tarihinde yapılacak. Yılın son toplantısı ise 24 Aralık 2020 tarihinde yapılacak ve böylelikle 12 aylık takvim tamamlanmış olacak. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal 22 Ekim Perşembe günü gerçekleştireceği toplantının ardından saat 14:00'te Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden almış oldukları kritik kararı duyuracak. Alınan karar ilan edildiği anda sitemiz üzerinden uygulama olarak takipçilerimize ulaştırılacak olup anlık bildirim olarak almak isterseniz;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

MERKEZ BANKASI FAİZ YÜKSELTECEK Mİ, DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI NASIL ETKİLENİR?

Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı öncesi piyasalarda gerilim artarken gelen ilk beklenti anketleri Merkez'in bu sefer faiz arttırmayacağı yönünde oldu. 

Normal koşullar altında Merkez Bankası'nın faiz arttırması halinde dolar kuru ve altın fiyatları için düşüş yaşanması, faiz düşürmesi halinde ise yükseliş yaşanması bekleniyor. Ancak piyasanın o günkü anlık koşulları da fiyatlar üzerinde etkili oluyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)