Goldman Sachs'ın Bitcoin Tahmini! 100.000 Dolar Olabilir

Küresel piyasaların en önemli konu başlığı haline gelen Bitcoin ve kripto para dünyasına ilişkin yeni bir analiz paylaşıldı.

Goldman Sachs'ın Bitcoin Tahmini! 100.000 Dolar Olabilir
Küresel piyasaların en önemli konu başlığı haline gelen Bitcoin ve kripto para dünyasına ilişkin yeni bir analiz paylaşıldı. 50 bin dolar bandında olan Bitcoin'in önümüzdeki dönemde 100 bin Dolar seviyesine ulaşabileceğinin ele alındığı değerlendirmede, bu yükselişin nedenlerine ilişkin öngörüler yer aldı.

KRİPTO PARALARIN POPÜLERLİĞİ ARTIYOR

Son dönemlerin en önemli yatırım araçlarından biri haline gelen ve uzmanların sık sık uyarılarda bulunduğu Bitcoin için kurumların analizleri devam ediyor. Dünyanın önemli şirket ve CEO'larının yüklü miktarda Bitcoin almaları ardından kripto paraların popülerliği artmıştı. Bitcoin başta olmak üzere kripto para dünyasında yaşanan bu gelişmeler ile birlikte milyonlarca kişi bu alanda yatırım yaptı.

Öyle ki Türkiye'de kripto para yatırımcısı sayısı bir milyon bandını aşarken işlem hacmi 1 milyar dolar seviyesine yükseldi. Dünyanın en çok yatırım yapılan ilk 10 ülkesinden biri olan Türkiye'nin dışında çok sayıda ülkede kripto para piyasasına yatırım yapanların sayısı milyonlara ulaştı. Bu seviyede işlem yapılmasının ardından ise yatırım bankalarının bu alan ilgisi arttı.

'BİTCOİN 100 BİN DOLAR OLABİLİR'

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs yetkilileri kripto para piyasasına ilişkn beklentileri açıkladılar. Önümüzdeki dönemde Bitcoin'de herhangi bir azalma belirtisi olmadan büyük kurumsal talep gördüğünü açıkladı. Bunun dışında banka müşterileri ile yapmış olduğun anket sonuçlarını paylaştı.

Bankanın kurumsal müşterilerinin yüzde 61'i kripto para birikimlerini artırmayı beklediklerini ifade etti. Ankete katılanların yüzde 76'sı ise en büyük kripto para olan Bitcoin'in 2021 yılı içinde 100.000 dolar bandına ulaşacağını tahmin etti. Ankete katılanların yüzde 22'si ise Bitcoin'in yıl içinde 100.000 ABD Dolarından fazla olacağını tahmin etti.
Yorumlar (0)