Google'dan Kritik Türkiye Açıklaması! 10 Ağustos'tan İtibaren Türkiye'de Kaldırılıyor!

Dünyanın dev arama motoru Google, Türkiye ile alakalı olarak şok bir karar aldığını duyurdu. Buna göre arama motorlarında çıkan alışveriş reklamları 10 Ağustos'tan itibaren Türkiye'de gösterilmeyecek.

Google'dan Kritik Türkiye Açıklaması! 10 Ağustos'tan İtibaren Türkiye'de Kaldırılıyor!

Dünyanın en çok kullanınalan arama motoru olan Google, Türkiye ile alakalı olarak radikal bir karar aldığını duyurdu. Türkiye'deki arama sayfalarında Google tarafından yayınlanan alışveriş reklamları 10 Ağustos'tan itibaren kaldırılacak.

10 AĞUSTOS'TAN İTİBAREN KALDIRILIYOR

10 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Türkiye'de kullanıcılar alışveriş yapmak için google araması yaptıklarında sayfanın üst bölümünde çıkan alışveriş reklamlarını göremeyecekler. Bu nedenle alışveriş yaparken büyük kolaylık yaşayan kullanıcılar fiyat karşılaştırması yapmak için de farklı bir yöntem uygulamak zorunda kalacaklar.

GOOGLE TÜRKİYE AÇIKLAMASI YAPTI

Google bir açıklama yaparak Türkiye ile alakalı olarak bu yeni gelişmeyi duyurdu. Google açıklamasında, “Rekabet Kurumu'nun Mayıs 2020'deki kararına uymak için Alışveriş Karşılaştırma Servisleri'nin bu reklamlara eşit şekilde erişimini sağlayacak bir öneride bulunduk. Avrupa'da uygulanan sisteme benzer bir çözüm yolu sunduk. Bunun Rekabet Kurulu tarafından kabul edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz. Bu nedenlefaaliyetlerimizde yasalara uymayan bir durumda kalmamak için Alışveriş reklamlarını Türkiye'deki arama sayfalarından kaldırmaktan başke seçeneğimiz bulunmuyor.” denildi.

Google tarafından yapılan açıklamanın son bölümünde ise Rekabet Kurumu ile anlaşma sağlanmasının umulduğu da belirtildi.

Emlak365.com