Görev Tanımı Gelirse Taşeron işçiler Meslekleri Dışında Görevlerde Çalışmayacaklar

KHK ile kadro sürecinden sonra çeşitli kurumlarda çalışan taşeron işçilerin en önemli taleplerinin başında görev tanımı geldi.

Görev Tanımı Gelirse Taşeron işçiler Meslekleri Dışında Görevlerde Çalışmayacaklar

KHK ile kadro sürecinden sonra çeşitli kurumlarda çalışan taşeron işçilerin en önemli taleplerinin başında görev tanımı geldi. Kendi meslek alanlarının dışında çalıştırıldıklarını gündeme getiren taşeron işçiler bu durumun düzeltilmesini talep ediyorlar. 2020 TİS görüşmelerini bu alanda bir fırsat gören taşeron işçiler yetkili sendikanın çalışmalarını merak ediyorlar.

Kadro sürecinden çalıştıkları devlet birimlerinde görevlerine başlayan taşeron işçilerin en fazla dile getirdikleri sorunların başında görev tanımı yer aldı. Görev tanımlanması ve çalışma alanları konusunda sorun yaşayan taşeron işçiler 2020 TİS görüşmelerinden umutlular. TAŞERON İŞÇİLERİN EN ÇOK DİLE GETİRDİKLERİ SORUNLARIN BAŞINDA GÖREV TANIMI GELİYORDaha önceki yıllarda bir şirket aracılığıyla belli görevlerde kamuda çalışan ve 4/D statüsüne getirilen taşeron işçiler, kadro sonrası dönemlerde çalışma alanlarında büyük zorluklar yaşadılar. Kadroya alınan işçilerin önemli bir bölümü tarafından dile getirilen bu sorunların başında çalışma alanları geldi. Kadroya alındıkları meslek dallarının dışında farklı alanlarda görevlendirildiklerini ifade eden taşeron işçiler, 2020 Toplu İş Sözleşmelerinde görev tanımının gelmesini talep ediyorlar. Görev tanımı düzenlemesi ile talep edilen her alanda çalışmak zorunda olmayacak olan taşeron işçiler yalnızca kendi mesleklerinde çalışacaklar. Bu kaspamda 2020 TİS görüşmelerinde yer alacak yetkili sendikadan kapsamlı bir çalışma talep eden taşeron işçiler Çalışma Bakanlığı'nın da bu alanda atacağı adımları merak ediyorlar. 2020 TİS GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?2020 TİS görüşmeleri için uygulanan 3 aylık pandemi yasağı Ağustos ayı ortası itibariyle sona erdi. Bu yasağın kalkmasının ardından sendika ile Çalışma Bakanlığı'nın bir araya gelmesi bekleniyor. 31 Ekim tarihine kadar devam edecek taşeron işçi mali ve sosyal uygulamasından sonra görüşmelerin yapılması bekleniyor.Emlak365.com


Yorumlar (0)