Gram Altın 399 TL'nin Altına İnmeye Devam Ediyor! İlk İşlem Fiyatları

Altın fiyatları değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ve ABD kaynaklı haberler altının değer kaybı yaşamasında en önemli etmen olarak gösteriliyor.

Gram Altın 399 TL'nin Altına İnmeye Devam Ediyor! İlk İşlem Fiyatları
Altın fiyatları değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ve ABD kaynaklı haberler altının değer kaybı yaşamasında en önemli etmen olarak gösteriliyor. Altın fiyatlarında yaşanan bu değer kaybına dair uzman yorumları ve günün ilk işlem fiyatlarını sizlerle paylaşıyoruz.

ALTIN FİYATLARINDA YAŞANAN DEĞER KAYBI

Yeni işlem gününe ons altın 1777 dolar bandından başladı. Uzmanların kritik seviye olarak gösterdikleri 1760 dolar bandına yaklaşan ons altının ardından gram altın, çeyrek altın fiyatları da düşmeye başladı.

Gram altın yeni güne 398 TL'den giriş yaptı.

Çeyrek altın ise 659 TL bandında yer alıyor.

Cumhuriyet altını yeni günde 2 bin 685 TL'den, 22 ayar bileziğin gram fiyatı 365 TL'den işleme başladı. Tam altın 2 bin 636 TL, yarım altın ise 1318 TL'den işlem görüyor.

UZMANLARDAN KISA VE ORTA VADELİ ALTIN ANALİZİ

Analistler, artan enflasyonist beklentiler ve küresel bazda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamasında gözlemlenen hızlanmanın yatırımcıları getiri arayışına yönelttiğini ifade ettiler. Bunun yanında ABD 10 yıllık tahvil faizleri ve dolar endeksinde oluşan yükselme eğilimin ons altın fiyatlarında baskılanmaya neden olduğunu ifade ettiler. Uzmanlar ons altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerinde aşağı yönlü hareketlerde 1.760 desteğinin takip edileceğini bildirdiler.

Ons altının bu seviyenin gerisine düşmesi durumunda ise bir sonraki izlenecek noktanın 1720 dolar olduğunu açıkladılar. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1850 dolar bandı takip edilecek. Dolar kurunda yaşanacak gelişmelere ilişkin yapılan değerlendirmelerde ise 6.85 TL seviyesi kritik eşik olarak gösteriliyor. Uzmanlar bu seviyenin altına inilmesi ve gram altının 400 lira seviyesinin altında kalması durumunda gram altının 360 TL ile 380 TL seviyelerini test edebileceği bildirildi.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarında dair uzman analizleri, yorumları, değerlendirmeleri ve beklentileri haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.
Yorumlar (0)