Gram Altın 560 TL, Ons Altın 2.000 Dolar Ve Dolar Kuru 9 TL Olacak Diyen İslam Memiş Tarih Vererek Uyardı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş haftalık piyasa değerlendirmelerini yaparak dolar kuru, ons altın ve gram altın tahminlerini güncelledi. Dolar kuru, ons altın ve gram altın ne kadar olacak?

Gram Altın 560 TL, Ons Altın 2.000 Dolar Ve Dolar Kuru 9 TL Olacak Diyen İslam Memiş Tarih Vererek Uyardı!
Türkiye'de ekonomik analizleri ile söz sahibi isimler arasına girmeyi başaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Yemiş yeni ekonomi analizini duyurdu. Dolar kuru, gram altın ve ons altın hakkında değerlendirmeler yapan İslam Memiş, “Yurt içi piyasalarda belirsizlik devam ediyor. Dolar kuru açısından bu belirsizlikler devam ettikçe belirli bir yöne odaklanmamak gerekiyor. Dolar kurunda yükselişlerin biraz daha sınırlı kalacağını söyleyebiliriz. ABD 10 yıl vadeli tahvil faizleri ve dolar endeksi haftaya baskı ile başladı. Bu baskı bir süre daha devam edebilir. Bu da dolar kurunun yükselişini frenleyebilir. Dolar kuru kısa vadede 8 TL'nin altında bir fiyat gerçekleşebilir. Yabancılar da 8 TL'nin altın dolar almadan gitmek istemeyebilirler. Bu nedenle geri sarkmalar yaşanabilir. Çünkü yabancılar doları düşükten alarak çıkış yapacaklar. Bu nedenle 8 TL'nin altına düşecek bir dolar kuru var karşımızda. Ancak bu durumda Türkiye ekonomisinden ciddi para çıkışları olacak.” dedi.

DOLAR KURUNU DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR

Dolar kuruna dair bir operasyon yapıldığını söyleyen İslam Memiş, “Dolar kurunun artacağını düşünen yurt içi yatırımcılar dolar alıyorlar. Bu da doların beklenen geri çekilme hareketini gerçekleştirmesi karşısında en büyük engeli teşkil ediyor. Dolar yabancıların istedikleri seviyeye çekilmeyince dolar alarak Türkiye'den çıkış yapamıyorlar. Bunun için raporlar yayınlayıp dolar düşecek algısı yaratmaya çalışıyorlar. Amaçları dolar alımını azaltmak ve doları 7,70 TL'lere çekip o seviyeden alım yaparak Türkiye piyasasından çıkmak. Ancak bu geri çekilme gerçekleşirse aynı zamanda alım fırsatı olacaktır. Dolar kuru orta ve uzun vadede yukarı yönlü ataklar yapacaktır ve 9 TL'yi zorlayacak ve belki de bu seviyeyi aşacaktır.” ifadelerini kullandı.GRAM ALTIN 560 TL OLACAK!

Gram altın hakkında fiyat tahmininde bulunan İslam Memiş, “Altın fiyatlarında mayıs ve haziran aylarını işaret ediyorum. Bu aylarda gram altın fiyatları daha da yükselecek. Mayıs ayında gram altın 470 TL, 480 TL seviyelerine çıkacak. Haziran ayında ise 500 TL'nin üzerine fırlamış ve 560 TL'yi zorlamış bir gram altını konuşacağız. Bu açıdan altın yatırımcılarının veya altına yatırım yapmak isteyenlerin Mayıs ve Haziran aylarına özellikle dikkat etmeleri gerekir. Eldeki varlıklar satılmamalı. Gram altını 400 TL'den alıp 460 TL'nin üzerine çıkınca satıp karımı alayım düşüncesi doğru değildir. Gram altının 560 TL'yi zorlayacaktır ve beklemek kazançlı bir yatırım hamlesi olacaktır.” açıklamasını yaptı.

ONS ALTIN İÇİN 2.000 DOLAR TAHMİNİ

Ons altının sert bir şekilde yükseleceğini söyleyen İslam Memiş, “Altının ons fiyatındaki hedef 1,790 dolar seviyesidir. Bunun ardından 1.805 dolar seviyesinin zorlanması başlanacak. Mayıs ayında ciddi bir yükseliş görülecek ve Haziran aylarında 2.000 dolar seviyesini aşmış bir ons altın ile karşı karşıya kalabileceğiz. Bu süreçte tabiki kar satışlarından kaynaklanan fiyat gerilemeleri olacaktır. Onlar da alım fırsatı olacak. Bunun için altın fiyatları açısında Mayıs ve Haziran aylarına özellikle dikkat etmek gerekir.” şeklinde konuştu.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomiste aittir. Bu değerlendirmeler yalnızca bilgilendirme amacıyla haberleştirilmiştir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır. Bu haberde geçen yorumları dikkate alarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır.
Yorumlar (0)