Gram Altın 600 TL'yi Aşacak Diyen İslam Memiş Bu Seviyeden Altın Alınır Mı Sorusuna Cevap Verdi

Altın piyasasında yükseliş trendinin hakim olması üzerine uzman isimlerin altın fiyatlarına dair değerlendirmelerine olan ilgi bir hayli arttı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de son piyasa değerlendirmesini yaptı. Altın fiyatları yükselir mi? Altın almak için doğru zaman ne zaman? Altın piyasasında Haziran ayında hangi gelişmeler meydana gelecek? 

Gram Altın 600 TL'yi Aşacak Diyen İslam Memiş Bu Seviyeden Altın Alınır Mı Sorusuna Cevap Verdi

Ekonomi çevrelerinin en önemli gündem maddesi haline gelen altın piyasasına ilgi katlanarak artıyor. Yüksek kazanç marjı sunması nedeniyle altın yatırımı yapanların sayısı her geçen gün artarken altın piyasasının şartları da buna göre değişiyor. ABD ekonomisinden veriler geldikçe fiyatlanan altın zaman zaman geri çekilse de yükseliş trendini korumaya devam ediyor. 

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMU!

Altın piyasası hakkında bu denli yüksek bir ilgi oluşunca altın fiyatlarının nereye doğru gideceğine dair uzman isimlerin değerlendirmelerine her zamankinden daha çok önem verilmeye başlandı. Türkiye'de de altın piyasası denilince akla gelen ilk isimlerden olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son değerlendirmesini yaptı. 

BU SEVİYEDEN ALTIN ALINIR MI?

Altın yatırımı yapmak isteyenlere uyarıda bulunan İslam Memiş, “Altın fiyatları yükseliş trendini sürdürüyor. Bu seviyelerden altın alımı yaparak yatırım yapmayı şahsen doğru bir hamle olarak değerlendirmiyorum. Elbette yaltına yatırım yapmak isteyenler yapabilir ama gram altın 400 TL – 450 TL seviyelerindeyken bu yapılmalıydı. Mayıs ve Haziran aylarında altın fiyatlarının yükseleceğini söylemiştim. Bu konuda aynı fikri devam ettiriyorum.” dedi.

GRAM ALTIN 600 TL'Yİ GEÇER

Altın fiyatlarının yükseleceğini söyleyen söyleyen İslam Memiş, “Şu anda altın fiyatları zirvede değil. Haziran ayı içerisinde gram altın 535 TL seviyesini kırmayı deneyecek. Bu kırıldıktan sonra da yine Haziran ayı içerisinde 560 TL seviyesi aşılmaya çalışılacak. Yıl içerisinde ise gram altının 600 TL'yi aştığını görebileceğiz.” ifadelerini kullandı. 

ALTINDA KISA VADELİ YATIRIM KAZANDIRMAZ

Dolar kuru ve gram altında bir köpük oluştuğunu söyleyen İslam Memiş, “Dolar ve gram altında bir köpük oluştu. Aşırı balon bir yerde patlayabilir. Burada dikkat edilmelidir. Ben altın fiyatlarında agresif yükselişlere hep şüpheyle bakarım. Piyasa sakin sakin ve temeli sağlam bir şekilde yükselirse geri düşüşü de aynı olur. Ancak hızlı yükselen hızlı düşer. Sert yükselişlerde bekleyip piyasayı iyi analiz etmek gerekir. Altın fiyatları yükselecektir ama kısa vadeli yatırım önermiyorum ve de asla önermem.” şeklinde konuştu.

Not: Bu haberde yer alan yatırıma yönelik değerlendirmeler ilgili uzmanın kişisel düşünceleridir. Bu ifadelere yanlızca bilgilendirme maksadıyla haberimizde yer verilmiştir. Buraya bakarak yatırım kararı alınmamalıdır. Emlak365 olarak kesinlikle yatırım tavsiyesi vermemekteyiz.

Yorumlar (0)