Gram Altın Daha da Düşecek Mi, Yön Değiştirip Çıkacak Mı? Analistler Açıkladı

2021 yılına yükselme trendi ile giren ancak bu etkisini koruyamayan altın, haftayı da değer kaybıyla tamamladı. Peki altın fiyatları nereye kadar düşecek? Altında yükselme ne zaman başlayacak? Analistler ve para piyasaları uzmanları altında fiyat değişimlerini ele aldılar.

Gram Altın Daha da Düşecek Mi, Yön Değiştirip Çıkacak Mı? Analistler Açıkladı

Pandemi sürecinin en güvenlik ve en fazla kazandıran yatırım araçlarından olan altın 2021 yılına, yükselme etkisiyle başlamıştı. 

Yılın ilk günlerinde değerini artıran altın fiyatları, daha sonra aşı çalışmaları, yatırımcıların artan risk iştahları, ABD'de yaşanan gelişmeler rüzgaron yönünü değiştirmişti. Altında yaşanan gelişmeler gram altının da düşmesine neden oldu. 

GRAM ALTIN DEĞER KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Haftanın son işlem gününe 442 TL bandının üzerinde başlayan gram altın 440 TL sınırının altına çekildi. Günün son işlem saatlerinde değer kaybı yaşamaya devam eden gram altın günğ ve haftayı 438 TL seviyesinden tamamladı. Altın fiyatlarının haftalık hareketinin ardından ise uzmanların değerlendirmeleri şu şekilde oldu. 

IG Asia Piyasa Stratejisti Jingyi Pan küresel piyasalarda ons altın üzerinden değerlendirmelerde bulundu. Pan yapmış olduğu değerlendirmelerinde ABD'den gelebilecek büyük bir mali destek paketinin altının fiyatlarını destekleyeceğini söyledi. Ons altında fiyatların 1900 Dolar bandının üzerinde devam edeceğini beklediğini ifade eden Pan, 1.900 seviyesinin üzerinde güç kazanarak 1.923 yakın direncini kırması durumunda 1.937 ve 1.948 açıkalmaasında bulundu. 

Stratejist / Özel Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk ise sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Baştürk Twitter hesabından altın fiyatlarına ilişkin takip edilecek noktaları açıkladı. Baştürk altına ilişkin "Ons altın... Buradaki görünüme çok dikkat edelim... İşin temel kısmında ABD faizlerindeki yükseliş önemli... Teknik olarak ise... 1900/1892 önemli bölgedir... (her gün güncellenir) Bu bölge altına sarkılırsa 1820 konuşulur..." ifadelerini kullandı. 

NOT: Söz konusu değerlendirmeler yatırım tavsiyesi vermemektedir. Emlak365.com olarak sadece analistlerin altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerini haberleştirilmesini sağladık.

Emlak365:com

Yorumlar (0)