Gram Altın ve Çeyrek Altının Fiyatı Düşüşünü Sürdürüyor! Düşüş Sürecek Mi?

2020 yılının en yüksek getiri sağlayan yatırım aracı olan altın fiyatları 2021 yılına son derece kötü bir başlangıç yapmış ve büyük bir düşüş yaşamıştı.

Gram Altın ve Çeyrek Altının Fiyatı Düşüşünü Sürdürüyor! Düşüş Sürecek Mi?

2020 yılının en yüksek getiri sağlayan yatırım aracı olan altın fiyatları 2021 yılına son derece kötü bir başlangıç yapmış ve büyük bir düşüş yaşamıştı. Yaşanan sert düşüşün ardından 6 ayın en düşük seviyesini gören altın fiyatlarında düşüş devam etti. Peki, altın neden düşüyor, düşüş devam edecek mi, uzman yorumları neler, bugün ne kadar, kaç TL?

Altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken ne yazık ki yaşanan büyük düşüş hızlandı. Son 6 ayın en düşük seviyesini görerek resmen dibe vuran altın fiyatları için bugün yine düşüş eğilimi sürdü. GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ FİYATI BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?2 Şubat 2021 tarihli altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken düşüş devam ediyor. Ocak ayında yükselen altın fiyatları 2021 yılında bu geleneğini bozmuş ve düşüş sürecine girmişti. Pandemi döneminde rekor üzerine rekor kıran ve 500 TL bandını bile kırmaya başaran gram altın ne yazık ki sonrasında yaşadığı düşüş ile bugün 425 TL seviyesine kadar geriledi. 

Çeyrek altın fiyatı da yaşanan düşüşten etkilendi ve geriledi. Çeyrek altının alış fiyatı 692 TL ve satış fiyatı ise 704 TL oldu. 22 ayar bileziğin gram fiyatı 384,50 TL olurken satış fiyatı ise 388 TL olarak işlem görmeye devam ediyor. ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞMEYE DEVAM EDECEK Mİ?Dolar endeksinde uluslararası piyasalarda yaşanan güçlü duruş ons altın fiyatı üzerinde baskı oluştururken Merkez Bankası tarafından alınan kararlar, atılan adımlar ve sergilenen şahin duruş Türk Lirası'nı güçlendirirken altın fiyatları ve dolar kurunu düşürmeye devam ediyor. Altın fiyatlarında düşüşün etkisi uluslararası piyasadaki ekonomik verilere, koronavirüs salgınına, aşı haberlerine ve mutasyonlu virüs haberlerine göre belirlenmeye devam edecek. Ancak ekonomistler yapmış oldukları yorumlarda kısa vadede altın fiyatları için yukarı yönlü güçlü bir yükseliş sinyali bulunmadığını yönünde değerlendirmede bulunuyor. Emlak365.com

Yorumlar (0)