Gram Altın Yükselmeye Devam Ediyor! İşte Altın Fiyatlarında Son Durum

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. 30 mart tarihinde altın piyasasında oluşan son durum ve gram altın, çeyrek altın, cumhuriyet altını fiyatlarında son rakamlar haberimizde.

Gram Altın Yükselmeye Devam Ediyor! İşte Altın Fiyatlarında Son Durum
Altın son dönemlerin en dikkat çeken yatırım araçlarının başında geliyor. Uzun süren sakin seyrin arından yurtiçinde değer kazanmaya başlayan altın bu eğilimine devam ediyor. Altın fiyatlarında yaşanan son durumu ve altın fiyatlarının kısa vadeli, orta vadeli hareketlerine dair uzman yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz.

ALTIN YÜKSELİŞTE

Merkez Bankası Başkanlığı makamında yapılan görev değişikliğinin ekonomik etkisi halen devam ediyor. Yurt içi piyasalarda dolar kuru yükselirken altın fiyatları da değer kazanmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapacağı iddiaları dolar kurunun yükselmesine neden olmuştu.

Konuya dair TCMB'den açıklama gelmiş olsa da ekonomide yaşanan son gelişmeler altın fiyatlarının yükselmesini destekledi. Gram altın ve çeyrek altın başta olmak altın fiyatları yükseldi. Altın fiyatlarında yaşanan yükselme trendi yeni günün ilk işlem saatlerinde hissedildi.

KÜRESEL PİYASALARDA ONS ALTIN

Küresel piyasalarda ons altın ise 1700 Dolar bandının yakınında seyrediyor. Ons altının değer kaybetmesinde en önemli etmen ise ABD tahvil faiz oranlarında yaşanan dalgalanma süreci oldu. Tahvil faiz oranları, küresel piyasalarda yaşanan hareketlilik altın fiyatlarının baskılanmasına neden oldu. Uzmanlar ons altın için 1700 dolar sınırının önemli olduğunu vurguluyorlar.

GÜNÜN İLK İŞLEM RAKAMLARI

Hem yurtiçi piyasalarda altın fiyatlarında yaşanan gelişmeler hemde yurdışı piyasalarda ons altının son durumuna ilişkin detayları aktardık. Bu gelişmelerin ardından oluşan son durum şu şekilde;

Ons altın yemi işlem gününe 1712 Dolar seviyesinden başladı.

Gram altın 455 TL bandında güne merhaba dedi.

Çeyrek altın ise 752 TL seviyesinde yer alıyor.

Ons altın, gram altın ve çeyrek altın dışında piyasalarda yaşanan son gelişmeler şu şekilde; Cumhuriyet altını 3 bin 65 TL'den ilk işlem saatlerinde alıcı bulunuyor. Yarım altın 1504 TL, tam altın ise 3 bin 10 TL bandında yer alıyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 417 TL seviyesinde.
Yorumlar (0)