Gram ve Çeyrek Altın Fiyatlarında Düşüş Sürüyor, Ons Altının Fiyatı Yükselişe Geçti!

Altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken 24 ayar gram altın fiyatında düşüş yaşanmaya devam ederken ons altın fiyatında ise dış piyasada toparlanma başlandı.

Gram ve Çeyrek Altın Fiyatlarında Düşüş Sürüyor, Ons Altının Fiyatı Yükselişe Geçti!

Altın fiyatları dalgalı seyretmeye devam ederken 24 ayar gram altın fiyatında düşüş yaşanmaya devam ederken ons altın fiyatında ise dış piyasada toparlanma başlandı. Peki, bugün altın ne kadar, 1 gram altın kaç TL oldu, altın ne kadar, altın yükselmeye devam eder mi, düşüş sürer mi, ne olur?

Korona virüs aşı haberinin gelmesi ile beraber altın fiyatlarında son derece sert bir geri çekilme yaşanmıştı. Yaşanan geri çekilme sonrasında uluslararası piyasada ons altının fiyatı toparlanmaya başlarken iç piyasada ise gram altında değer kaybı devam ediyor. BUGÜN GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ SATIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?Yaşanan gelişmelerin ardından uluslarası piyasada ons altının fiyatı FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamaların ardından yönünü yeniden yukarıya çevirdi. Ons altının alış fiyatı 1.879,06 dolar alış ve 1.879,48 dolar satış değer üzerinden işlem görmeyi sürdürüyor. Ons altında yaşanan yükselişe rağmen dolar kurunda yaşanan düşüş nedeni ile iç piyasada gram altın ve çeyrek altın fiyatında düşüş devam etti. Gram altın 462,41 lira seviyesine kadar çekilirken gram altın satış fiyatı ise 462,50 TL olarak gerçekleşti. 

Çeyrek altın alış fiyatı ise 751,70 TL ve satış fiyatı ise 761 lira olarak gerçekleşti. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın en büyük nedeni dış piyasada korona virüs aşı haberi olarak belirtilirken iç piyasada ise ekonomik reform açıklamaları sonrasında dolar kurunda yaşanan düşüş olarak gösteriiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)