Gram Ve Ons Altın Ne Kadar Oldu? Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı!

Altın piyasasında çok hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Oldukça yüksek fiyatlamaya sahne olan altın piyasasının günlük fiyatlamaları anlık olarak takip ediliyor. Ons altın ve gram altın ne kadar oldu?

Gram Ve Ons Altın Ne Kadar Oldu? Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı!

Altın piyasası son günlerde finans piyasaları içerisinde en çok ilgi gösterilen piyasalardan birisi oldu. Altın fiyatları geçtiğimiz hafta sert bir şekilde yükselirken bu trendin bu hafta da devam ettiği haftanın ilk işlem gününde ortaya çıktı. Altın fiyatlarında ABD'den gelen veri akışları etkili olurken tüm haberlerin altın lehine olması sarı metale olan ilgiyi oldukça yüksek kıldı.

ABD'DEN GELEN VERİ AKIŞI ALTIN FİYATLARINI YÜKSELTTİ

ABD dolar endeksinin gerileme göstermesi altın fiyatlarını arttıran en önemli neden olarak gösteriliyor. Ayrıca ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,6'nın aşağısında kalması altın fiyatları üzerinde pozitif etki yaptı. Yatırımcılar bekledikleri kazançları dolarda ve faizde bulamayınca altına olan girişler artmaya başladı. Yapılan bu alımlar da ons altın fiyatında sert yükselişler görülmesine sebebiyet verdi.

ONS ALTIN NE KADAR OLDU

Ons altın 1.840 dolar seviyesini test ettikten sonra gerileme göstererek 1.836 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Altın fiyatlarında sert bir düşüş şu anda beklenmiyor. Ancak bu seviyede kar satışlarının gelmesi analistlerin beklentileri arasında yer alıyor. Bu kar satışları ile altın fiyatlarında bir düzeltme hareketinün mümkün olabileceği yorumları yapılmaya başlandı. Bu düzelme hareketi ile gerileyecek olan altın fiyatları ile alım fırsatı olarak analistlerce değerlendiriliyor.

GRAM ALTIN 500 TL OLUR MU?

Gram altında ise ons altından alınan destek ile yüksek bir görüntü hakim oluyor. Şu anda 488 TL'den işlem gören gram altının 500 TL'ye doğru ilerleyişi sürüyor. Ancak gram altında ons altın kadar dolar kuru da belirleyici oluyor. Dolar kurunun yükseliş ivmesine girmesi gram altın fiyatında yükselişleri destekleyebilir. Bundan dolayı dolar kurunun fiyatlaması büyük bir önem arz ediyor. Dolar kurunda sert yükselişlerin meydana gelmesi durumunda gram altının yükselişinin hızlanabileceği tahmin ediliyor.

Not: Burada yer alan ifadeler yatırım yapılması amacıyla değil yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Yalnızca bu verilere veya değerlendirmelere bakılarak yatırım kararı verilmemelidir. Sitemiz üzerinden kesinlikle herhangi bir finans alanında yatırım tavsiyesi verilmemektedir.

Yorumlar (0)