GSS Borcu Olanlar Dikkat! SGK'dan Otomatik Yapılandırma ve Borç Silme Açıklaması Geldi

Sosyal Güvenlik Kurumu halen devam eden yapılandırma kapsamında bazı uyarılarda bulundu. GSS prim borcu olanlar için ayrı bir uyarıda bulunan SGK vatandaşların borç yapılandırmasına dair soruları yanıtladı, son başvuru tarihi uyarısında bulundu.Emlak365.com; Kamu kurumlarına olan kişi borçlarının yapılandırma süreci devam ediyor.

GSS Borcu Olanlar Dikkat! SGK'dan Otomatik Yapılandırma ve Borç Silme Açıklaması Geldi
Sosyal Güvenlik Kurumu halen devam eden yapılandırma kapsamında bazı uyarılarda bulundu. GSS prim borcu olanlar için ayrı bir uyarıda bulunan SGK vatandaşların borç yapılandırmasına dair soruları yanıtladı, son başvuru tarihi uyarısında bulundu.

Emlak365.com; Kamu kurumlarına olan kişi borçlarının yapılandırma süreci devam ediyor. Yapılandırma süreci kapsamında sunulan ek avantajlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar, kendilerine sunulan faiz indirimli ve uzun vadeli ödeme avantajlarıyla borçlarını yapılandırabilirler. Bu kapsamda vatandaşlara sunulan avantajlardan biri olan GSS borç faizlerinin silinmesine dair SGK'dan açıklama geldi.

SGK'DAN GSS BORCU OLANLARA HEM UYARI HEM AÇIKLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Genel Sağlık Sigortası borcu olan vatandaşlar için borç faizlerinin silinebileceği hatırlatıldı. Bu hatırlatmanın yanında SGK ayrıca yapılandırma konusunda son başvuru tarihi uyarısında bulundu. GSS borçları işçin vatandaşların borçlarını 30 Nisan tarihine kadar yapılandırmaları gerekiyor.

KİMLER GSS BORÇLARINI YAPILANDIRABİLECEK?

Genel Sağlık Sigortası borçlarının yapılandırılmasına ilişkin SGK, detaylı bilgiler verdi. Bu bilgilerde hangi GSS borçlarının yapılandırma kapsamında olduğuna dair bilgi verilirken borç yapılandırmasıyla sunulan kolaylıklar hatırlatıldı.

* Ağustos 2020 ve öncesine ait Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçları otomatik olarak yapılandırılacaktır. GSS borçları için vatandaşlarımızın başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

* 30 Nisan 2021 tarihine kadar ana para borcun tamamının ödenmesi halinde bu borca ilişkin gecikme cezası ve zammı silinecektir.

GSS borcu olan vatandaşlar e-Devlet sistemi üzerinden kendi borçlarına dair durumları takip edebilecekler.
Yorumlar (0)