GSS Prim Borçları Siliniyor Mu? Hükümetin Yeni Adımı GSS Prim Borçları Olur Mu?

Koronavirüs ile mücadele sürecinde çok sayıda vatandaşın ekonomik durumunda değişiklik oldu. İşini kaybeden, işsiz kalan vatandaş ile ücretsiz izne ayrılan vatandaşların gelirleri azalırken hükümet ise ekonomik paketlerle bu olumsuzlukları gidermeyi amaçlıyor.

GSS Prim Borçları Siliniyor Mu? Hükümetin Yeni Adımı GSS Prim Borçları Olur Mu?

Koronavirüs ile mücadele süreci kapsamında açıklanan ekonomik destek paketleri vatandaşların çok sayıda ihtiyacına merhem olmuş durumda. 

Bu kapsamda vatandaşlara sosyal yardımlar, ihtiyacı olanlara 6 ay ödemesiz krediler ve ücretsiz tıbbi imkanlar sağlanmaya başlandı. Ancak ekonomide oluşan durgunluk vatandaşların bu süreçten olumsuz etkilenmelerine neden oldu. 

GSS PRİM BORÇLARI SİLİNİYOR MU?

Ekonomide oluşan bu süreçte asıl merak edilen konu bazı borçların silinmesi konusunda hükümetten ek adım gelip gelmeyeceği noktasında. Bu listenin başında da Genel Sağlık Sigortası prim borçları bulunuyor. Sağlık sigortası primi ödemeği olduğu dönemler için borçları bulunan milyonlarca vatandaş GSS prim borçları için düzenleme bekliyor.

GSS Prim Borçları için Ocak 2020'de Adım Atılmıştı

GSS prim borçlarına ilişkin ilk adım Ocak 2020'de atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla çıkarılan düzenleme ile GSS prim borcu bulunan vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmaları sağlandı. Bu kapsamda vatandaşlar GSS borçları olsa dahi 2021 yılının Ocak ayına kadar sağlık hizmetlerinden yararlanacaklar. 

Asıl Talep Borçların Silinmesi

GSS prim borcu bulunan vatandaşlar ise oluşan ekonomik süreçte borçların silinmesini talep ediyorlar. Öyle ki ekonomi anlamında zor bir süreçten geçildiğini ifade eden vatandaşlar hükümetin yeni adımının borçların silinmesi noktasında atmasını bekliyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar (3)
emre 10 ay önce
inşAllah
filiz 9 ay önce
gss borcu silinsin.iş yok borcu odeyemiyoruz
Bayram yeni 10 ay önce
Recep tayıp erdogan büyük reis bu gss pirim borclarını bizim üzerimizden kaldırsın o yapar bizi chp ellerine bırakmasın büyük reis o tayip baba