Gümüş Alacaklara Uzman Uyarısı! 8 Ayda Yüzde 120 Kazandırdı Yükselmeye Devam Edecek

Altın fiyatlarının artması ve döviz kurunun çok yükselmesinin ardından bu alanda yatırım yapmaya çekinen vatandaşların üzerinde durdukları yatırım aracı gümüş oldu.

Gümüş Alacaklara Uzman Uyarısı! 8 Ayda Yüzde 120 Kazandırdı Yükselmeye Devam Edecek

Altın fiyatlarının artması ve döviz kurunun çok yükselmesinin ardından bu alanda yatırım yapmaya çekinen vatandaşların üzerinde durdukları yatırım aracı gümüş oldu. Son dönemlerin en dikkat çeken yatırım aracı olan gümüş için uzmanlar yeni değerlendirmelerini paylaştılar. Bizlerde gümüş yatırımı yapmak isteyenler için bu analizleri değerlendirdik.

Gümüş yatırımı pandemi sürecinden sonra daha sık konuşulmaya başlandı.Salgın öncesi, süreci ve sonrasında yatırımcısına kazandıran gümüş normalleşme aşamalarında da yakından takip ediliyor. Bu kapsamda birikimlerini gümüş ile değerlendirmek isteyenler için Kanal Finans kanalında değerlendirmeler bulunan Analist Tunç Şatıroğlu ile Ekonomist İslam Memiş'in analizleri şu şekilde;GÜMÜŞ YATIRIMI YAPMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?Youtube üzerinden yayın yapan Kanal Finans isimli kanalda değerlendirmelerde bulunan Tunç Şatıroğlu, gümüşün geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Analizlerinde günlük, haftalık ve uzun vadeli değerlendirmelerde bulunan Şatıroğlu Altın/Gümüş oranı üzerinden analizlerini paylaştı. Kısa vadeli değerlendirmelerinde gümüş fiyatlarının yatay bir seyir izleyebileceğini ifade eden Tunç Şatıroğlu, önümüzdeki kısa vadeli süreçte gümüşün yeni bir yükselme gösterebileceğini ifade etti. Gram Gümüş DeğerlendirmesiGram gümüş üzerinden değerlendirmelerini 6.00 TL bandı üzerinden yapan Şatıroğlu, bu seviyeye kadar çekilmelerin olabileceğini söyledi. Gram gümüş için en düşük destek seviyesini 5.72 olarak açıklayan bu banda bir ihtimalde olsa düşülmesi durumunda iyi bir alım fırsatı olacağını ifade eden Tunç Şatıroğlu, kısa ve orta vadede 6.85 TL bantların görülebileceğini ifade etti. 

GÜMÜŞÜNÜZÜ BOZDURMAYIN TAVSİYESİAltın Piyasaları ve Ekonomi Uzmanı İslam Memiş, Yeniakit'in sorularına yanıt verdi. Gümüş değerlendirmelerinde bulunan İslam Memiş, pandemi sürecinde altın ve gümüş fiyatlarında yaşanan değişim grafiğini paylaştı. "Bu 8 aylık süreç içerisinde gram altın yatırımcısına yüzde 67 kazandırırken, gümüş yüzde 120 kazandırdı. İki kat fazla değeri arttı. Önümüzdeki yıllarda gümüşün gram fiyatı 10 lira seviyesinin üzerine çabucak kırdığı zaman, gümüş farkındalığı insanlarda daha çabuk oluşacaktır ama inşallah iş işten geçmez." Elinde gümüş bulunanlara ilişkin de tavsiyelerde bulunan İslam Memiş altın ve gümüşün uzun vadeli yatırım aracı olduğunu ihtiyaç olmadan asla satılmaması gerektiğini ifade etti.Emlak365.com


Yorumlar (0)