Gümüş Fiyatları Hızlı Yükselebilir Diyen Ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan Yeni Piyasa Analizi!

Dünyada finans piyasaları altın fiyatlarına odaklanırken yüksek getirisi olan gümüşün fiyatına yönelik değerlendirmeler de merakla takip ediliyor. Gümüş fiyatları yükselir mi sorusuna cevap arayan yatırımcılar için Teknik Analist Tunç Şatıroğlu tarafından gümüş piyasası değerlendirmesi geldi.

Gümüş Fiyatları Hızlı Yükselebilir Diyen Ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan Yeni Piyasa Analizi!
Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından dolar kurunda meydana gelen düşüş beraberinde gram altında geri çekilmelere neden oldu. Uzun bir süredir yükseliş bekleyen altın yatırımcısının umutları bir defa daha kırıldı. Altın fiyatlarındaki bu durum daha çok kazanç getirebilecek değerli madenlere olan ilgiyi de yükseltti. Bu nedenle küçük ve büyük yatırımcılar gümüş piyasasına dair değerlendirmeleri mercek altına aldılar.

HIZLI YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

Gümüş fiyatlarının altın fiyatlarına bağlı olduğunun altını çizen Tunç Şatıroğlu, “Gümüş, piyasanın tüm olumsuzluklarına rağmen güçlü duruşunu sürdürüyor. Beklenen verilen geldiğinde gümüş fiyatları yükselişe geçecektir. Yukarı yönlü hızlı bir hareket yaşanabilir.” dedi.

CAZİP YATIRIM ARACI GÜMÜŞ!

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde meydana gelen yükselişe dikkat çeken Tunç Şatıroğlu, “Faizlerdeki sert yükselişe rağmen gümüş 8 saatlikte Kaufman ortalamasının üzerinde duruyor. Güçlü bir duruş olduğunu söyleyebiliriz. 26,40 geçilirse hızlı bir yükselişi konuşmaya başlarız. Gümüş yine cazip bir yatırım aracı olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Gram gümüş 6 ,12 TL ve ons gümüş ise 26 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gümüş yatırımcıları yeni haftadaki piyasa gelişmelerini merakla bekliyorlar.

Not: Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemektedir

Emlak365.com
Yorumlar (0)