Gün Ortası BIST 100 Endeksi Raporu! Günün En Çok Yükselen Ve Düşen Hisse Senetleri!

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yeni haftanın ilk gününün yarısını yükselişle kapattı. BIST 100 endeksinde yeni yükselişin yüzde 0,36 olduğu ve endeksin 1.435,37 puan yükseldiği bildirildi.

Gün Ortası BIST 100 Endeksi Raporu! Günün En Çok Yükselen Ve Düşen Hisse Senetleri!
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yeni haftanın ilk gününün yarısında dalgalı bir şekilde hareket etti. Saat 13:00 itibariyle açıklanan verilere göre BIST 100 endeksi bir önceki kapanış ile karşılaştırıldığında 5,19 puanlık artışla 1.435,37 seviyesine yükseldi. BIST 100 endeksinin toplam işlem hacmi ise 7,1 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

BANKACILIK ENDEKSİNDE DÜŞÜŞ

Günün ilk yarısının verilerine göre bankacılık ve holding endekslerinde değer kaybı yaşandı. Bankacılık endeksinde yüzde 0,94 ve holding endeksinde ise yüzde 0,36 değer kaybı meydana geldi. Sektör endeksleri içerisinde ise bilişim endeksi günün ilk yarısının en çok kazandıranı oldu. Bilişim endeksinin değer artışı yüzde 3,18 ile gerçekleşti. Buna karşın menkul kıymet, yatırım ortaklığında da beklenen değer artışı gerçekleşmezken yüzde1,71 oranında değer kaybı meydana geldi.

Analistler tarafından yapılan değerlendirmelere göre Avrupa piyasalarının Borsa İstanbul BIST 100 endeksi üzerindeki etkisinin ne olacağı yorumları yapılırken Paskalya tatili nedeniyle Avrupa'da piyasaların kapalı olduğu ve bu nedenler endeksin bu yönde bir etki ile karşılaşmayacağı bildirildi.

GÜNÜN VERİ AKIŞLARI

Analistler bugün dikkat edilmesi gereken gelişmeleri de duyurdular. Buna göre günün en önemli veri akışı ABD'de hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi verileri ile Uluslararası para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası toplantısı sonrasında yapılacak açıklamalara dikkat çekildi. Teknik açıdan BIST 100 endeksinin 1.440 seviyesinde kalıcılık sağlaması durumunda ibrenin yükseliş yönünde güçleneceği bildirildi. Düşüş durumlarında ise yine teknik açıdan 1.390 ve 1.340 seviyelerinin destek seviyesi olacağı belirtildi.

GÜNÜN İLK YARISINDA EN ÇOK YÜKSELEN 5 HİSSE SENEDİ

-ERBOS (Erbosan Erciyas Boru Sanayi Ve Ticaret AŞ)
-JANTS (Jantsa Jant Sanayi Ve Ticaret AŞ)
-SNKRN (Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri AŞ)
-IZFAS (İzmir Fırça Sanayi Ve Ticaret AŞ)
-FENER (Fenerbahçe Futbol AŞ)

GÜNÜN İLK YARISINDA EN ÇOK DÜŞEN 5 HİSSE SENETİ

-UTPYA (Ütopya Turizm İnşaat İşletmecilik AŞ)
-GLRYH (Güler Yatırım Holding AŞ)
-FORMT (Formet Çelik Kapı Sanayi Ve Ticaret AŞ)
-GSRAY (Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ)
-RTALB (RTA Lab Biyolojik ürünler İlaç VeMak. San. Ticaret AŞ)
Yorumlar (0)