Gün Sonu Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Rakamları! İnşaat Endeksi Kayıp Bankacılık Hisseleri Kazanç Getirdi

Bugün oldukça kritik bir gün geçiren Borsa İstanbul BIST 100 endeksi günü küçük çaplı değer kazanımı ile kapattı. Borsa İstanbul gün sonu verileri neler?

Gün Sonu Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Rakamları! İnşaat Endeksi Kayıp Bankacılık Hisseleri Kazanç Getirdi
Borsa İstanbul gün sonu verilerine göre bugüne yatay seyirde başlayan BIST 100 endeksi gün sonunda yüzde 0,18 oranında değer kazanarak 1.378,37 puandan günü tamamladı. BIST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 2,46 puan artış gösterdi. Endeksin toplam işlem hacmi ise 19,2 milyar TL oldu.

İNŞAAT ENDEKSİ KAYBETTİRDİ

Borsa İstanbul'da bugün bankacılık endeksinde değer kazanımı yüzde 0,54 oranında gerçekleşti. Holding endeksinde ise zayıf bir görüntü verilerek yüzde 0,95 oranında değer kaybı yaşandı. Sektör endeksleri içerisinde ise yatırımcıların yüzünü güldüren endeks spor endeksi oldu. Spor endeksinde yüzde 3,85 oranında yükselme kaydedildi. Günün en çok kaybeden endeksi ise inşaat endeksi oldu. İnşaat endeksinde değer kaybı gün sonunda yüzde 6,16'yı buldu. İnşaat endeksinde meydana gelen bu gerileme sektörel olarak megatif ayrışmaya işaret ederken bu endekste bulunan hisseler yatırımcılarına önemli kayıplar yaşattı.

BANKACILIK HİSSELERİ KURTARICI OLDU

Borsa analistleri tarafından yapılan günlük yoruma göre BIST 100 endeksinin bankacılık hisseleri öncülüğünde yükseldiğine dikkat çekildi. Bu yükseliş hareketi neticesinde üst üste 5 gündür devam eden düşüş eğilimi son buldu. Pozitif görüntü BIST 100 endeksine güç verirken bir sonraki işlem gününa bakış açısının değişmesine de imkan tanındı.

Yarın sabah işleme açılacak olan BIST 100 endeksinde analistler 1.400 ve 1.440 seviyelerini direnç noktaları olarak görmeye başladılar. Düşüş eğiliminin olması durumunda ise 1.340 seviyesine ise destek noktası olarak dikkat edilmesi gerektiği yine analistlerce dile getirildi.

Yatırım şirketlerinin hisse önerilerine yakın bir takip yapılırken bugün sektörel ayrışmalar ve Rusya'nın Türkiye'ye olan uçuşlara kısıtlama getirmesi BIST 100 endeksinde olağan dışı bir etki yaptı. Özellikle turizm hisseleri bu durumdan büyük oranda etkilendiler. Önde gelen turizm hisselerinde gerilemeler meydana geldi. Bu gerilemeler ikinci seansta hafif toparlanmaya dönse de Rusya'nın kararının etkisi gün boyunca hisse değerlerinde etkili olduğu görüldü.
Yorumlar (0)