Günün En Çok Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paraları

Kripto para piyasalarında bugün para birimlerinin gösterdikleri performansların analizleri merak ediliyor. Günlük kripto para yorumları neler? Bugün en çok yükselen ve en çok düşen kripto paralar hangileri oldu?

Günün En Çok Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paraları

Dünyanın yeni finans sahası olan kripto paralara dair büyük bir ilgi devam ediyor. Bu ilgi eşliğinde kripto para birimleri gün boyunca fiyatlandı. Yatırımcılar kripto para piyasasında günün rakamlarını merak ediyorlar. Öncelikle kripto para piyasalarında bugün bir yükseliş eğilimi gözlemlendi. Kripto para piyaslarının toplam işlem hacmi son 24 saatte yüzde 3,5 oranında arttı. Toplam işlem hacminin kripto para piayasaları için 2,15 trilyon doları geçtiği bildirildi. 

Kripto para piyasasının ana para birimi olan Bitcoin bugün yüzde 4,75'lik yükseliş gösterdi ve 56.000 dolar seviyesini aşmayı başardı. Analistler bu seviyenin çok önemli olduğunu ve bir sonraki seviye için sıçrama noktasında bulunduğunu ifade etmiştiler. Bitcoin'de bu olumlu gelişmeler yaşanırken kripto paraların en değerli para birimlerinden olan Ethereum'da yüzde 1'lik bir gerilememeydana geldi. Kripto para piyasalarında işlem hacimleri açısından ilk 10'da sıralanan para birimleri arasında günün en iyi performans gösteren parası yüzde 13 artış ve 1,56 dolarlık değeri ile XRP oldu. 

GÜNÜN EN ÇOK YÜKSELEN KRİPTO PARALARI!

Bugün kripto para piyasasında işlem hacmi kıstasıyla ilk 100'de yer alan para birimleri arasından en çok yükseliş kaydeden kripto para Venus (XVS) oldu. Venus bugün yüzde 25 değerlenerek 107,76 TL'ye çıktı. Bu para birimini yüzde 18'lik değer artışı ile Fantom (FTM) izledi ve değerini 0,7512 dolara yükseltti. Günün en çok yükselen üçüncü kripto parası ise Waves oldu. Waves yüzde 15 değer artışı ile fiyatını 21,98 dolara çıkarttı.

GÜNÜN EN ÇOK DÜŞEN KRİPTO PARALARI

Kripto para piyasasında bugün zarar ettiren para birimlerinin zirvesinde Decred (DCR) yer alıyor. Yüzde 6'lık bir düşüş meydana gelen Decred'in fiyatı 200,07 dolar oldu. İkinci sırada ise yüzde 5'lik düşüş ve 40,39 dolarlık değerle PancakeSwap (CAKE) yer aldı. Günün üçüncü en çok kaybettiren kripto parası ise Chiliz (CHZ) oldu. Chiliz yüzde 5 değer kaybederek 0,561 dolara düştü.

Yorumlar (0)