Hafta Sonu Öncesi Gram Altın, Çeyrek Altın Düşüyor Mu?

Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik bu alanda yatırım yapan yada yapmayı düşünenler tarafından yakından izleniyor.

Hafta Sonu Öncesi Gram Altın, Çeyrek Altın Düşüyor Mu?
Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik bu alanda yatırım yapan yada yapmayı düşünenler tarafından yakından izleniyor. Son dönemlerde değer kaybı içerisinde olan altın fiyatlarında oluşan son tabloyu aşağıda aktardık. Ons altın fiyatları ile gram altın, çeyrek altın işlem fiyatları ile uzmanların yakın dönem için yapmış oldukları değerlendirmeler sizlerle. İşte hafta sonu öncesinde altında yaşanan son gelişmeler.

ALTIN FİYATLARINA İLİŞKİN UZMAN YORUMLARI

Altın fiyatlarına ilişkin yapılan değerlendirmelerde ons altının yapacağı hareketlenmeler ele alındı. Özel Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk altın fiyatlarının bundan sonraki dönemde nasıl bir yol izleyeceğine dair yapmış olduğu değerlendirmelerinde direnç ve destek noktalarına vurgu yaptı. Baştürk ons altına dair konuşmasında ""Ons altın. Teknik olarak zayıf bölgede kalmaya devam. Yükselişler kademeli satış fırsatı veriyor. Örneğin, dün 1855 gördü, ardından 1835 gördü. 1855/1875 bölgesi önemlidir." ifadelerine yer verdi. Ons altında yaşanan son gelişmelerin ardından ise gram altın ve çeyrek altın fiyatları yönünü yeniden aşağı doğru çevirdi.  Haftanın son işlem gününe değer kaybı ile başlayan ons altın, gram altın çeyrek altında fiyat tablosu şu şekilde oluştu.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Bir önceki işlem gününde inişli çıkışlı bir hareket sergileyen ons altın, haftanın son işlem gününe uzmanların önemli bir eşik gösterdikleri 1830 dolar bandının altında giriyor. Ons altın yeni işlem gününün ilk saatlerinde 1826 dolar bandında bulunuyor. Ons altının yer aldığı bu değer sonrası gram altın ve çeyrek altında son durum ise şu şekilde;

* Gram altın yeni güne 412 TL bandından giriş yaptı.

* Çeyrek altın ise 682'den işleme başladı.

Şubat ayının ikinci haftasının son işlem gününde, Cumhuriyet altını 2 bin 778 TL bandında bulunuyor. tam altın 2 bin 738 TL, yarım altın ise 1364 TL'den işlem görüyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 378 TL'den alıcı buluyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)