Haftalık Kar Zarar Tablosu Açıklandı! Borsa Fırtınası İle Hisse Senetleri Yükseldi, Altın, Dolar Kuru Kaybettirdi

Altını, doları, parası olanlar dikkat! Yatırım araçlarının haftalık performansları açıklandı. Bu hafta yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı borsa olurken hem altın fiyatları hem de döviz kaybettirdi. İşte haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları ile haftalık borsa, altın, dolar ve euro getirisi!

Haftalık Kar Zarar Tablosu Açıklandı! Borsa Fırtınası İle Hisse Senetleri Yükseldi, Altın, Dolar Kuru Kaybettirdi

Ekonomide yaşanan dalgalanma yatırım araçlarını da etkilemeye devam ediyor. Açıklanan verilere göre yatırım araçlarnın haftalık getiri tablosu belirlendi. 

Pandemi nedeni ile getirilen kısıtlamalar, açıklanan ekonomik veriler, halka arzlar gibi işlemlerle yatırım araçlarının performansları da değişkenlik göstermeye devam ediyor. 

YATIRIM ARAÇLARININ HAFTALIK PERFORMANSI AÇIKLANDI, EN ÇOK BORSA KAZANDIRDI! 

Haftalık kar zarar tablosu ile yatırım araçlarının son durumu belirlendi. Açıklanan son verilere göre bu hafta en çok borsa yatırımcısı kazanırken altın ve döviz yatırımcısı ise kaybetti. 

Haftalık bazda Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 3,92 oranında değer kazanarak haftanın en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Gram altın satış fiyatı ise yüzde 1,15 oranında kayıp yaşadı. Döviz cephesinde ise Dolar/TL yüzde 0,86, Euro/TL yüzde 0,68 değer kaybetti.

Açıklanan verilere göre BIST 100 endeksi bu hafta en düşük 1.343,58, en yüksek 1.406,51 puanı gördü. Yaşanan dalgalanma sonrasında borsa haftayı önceki hafta kapanışına göre yüzde 3,92 oranında artış gösterirken  1.397,82 puanla tamamlamayı başararakk haftanın en çok kazandıran yatırım aracı oldu.

ALTIN BU HAFTA KAYBETTİRDİ! KÜLÇE ALTININ FİYATI, ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTIN FİYATLARI DA DÜŞTÜ!

İstanbul Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 1,15 oranında kayıp yaşadı. Yaşanan kaybın altından gram altın fiyatı haftayı 471,70 liraya gerilirken, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 1,11 oranında kayıp yaşayarak haftayı 3 bin 129,00 lira seviyesine geriledi. Geride bıraktığımız haftayı 773 liradan başlayan çeyrek altın fiyatı ise 765 lira seviyesine geriledi. 

Yorumlar (1)
OZCAN AKKAS 1 hafta önce
EMEKLI MAASI. HIC ASGARI UCRETIN ALTINDA KALIR MI,? TUIK TARAFINDAN ACIKLANAN.ENFLASYON ORANLARININ.PIYASA ENFLASYONUNUN
BAYAGI ALRINDA KALDIGINI DUSUNUYORUM. YA GECIM SARTLARINA GORE. MAAS VE IKRAMIYE ARTISI.YA DA SEYYANEN ZAM VERILMELI. YADA AYLIK BAZDA ZAM ARTTIEILMALIDIR. EMEKLI NIN MAASI TUZ GIBI AY ORTASINA ERIMEKTE.TICARET BAKANLIGI ASIRI VE SICAK ZAMMI ENGELLEYICI KONTROLLER YAPILIP CAYDIRICI CEZA YONUNDE ADIMLAR ATILMALI.SIYASETEN DE GEREKLI OLUP EMEKLI VE REFAH PAYLARI MESELESI SIDETLE VE ACILEN DUSUNULMELIDIR.