Haftanın İşlem Açılış Fiyatları! Gram Altın, Dolar, Euro, Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Küresel piyasalarda ABD kaynaklı gelişmeler sonrasında hem dolar kuru hemde altın fiyatlarında sert dalgalanmalar yaşandı.

Haftanın İşlem Açılış Fiyatları! Gram Altın, Dolar, Euro, Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?
Küresel piyasalarda ABD kaynaklı gelişmeler sonrasında hem dolar kuru hemde altın fiyatlarında sert dalgalanmalar yaşandı. Geçtiğimiz hafta içinde FED Başkanı Powell'ın açıklamaları ile yön bulan ABD doları, altın fiyatlarını da doğrudan etkiledi.

Altın fiyatları, dolar kuru ve euro fiyatlarında oluşan son durum tek tek paylaştık. İşte yeni günün ilk işlem saatlerinde oluşan fiyatlar.

ALTIN FİYATLARINA ABD TAHVİL FAİZ ETKİSİ

ABD'de 10 yıllık faiz oranlarının artmasının ardından dolar kuru tüm dünya ülkelerinde değer kazanmaya başladı. Bunun yanında yatırımcılar faiz oranlarının yükselmesiyle yatırımlarını o alana kaydırdılar. Altından, tahvil faizlerine kayan yatırımlar nedeniyle altın fiyatları son dönemlerin en sert değer kaybını yaşadı. Ons bazında gerçekleşen değer kaybı bir haftada 1810 dolar seviyesinden 1696 dolar seviyesine kadar ulaştı. Ons altında yaşanan haftasonu gelişmelerinin ardından altın fiyatlarında oluşan son tabloyu aktarıyoruz.

Gram Altın, Çeyrek Altın ve Yarım Altın Fiyatları

* Ons altın yeni güne 1699 Dolar bandından başlıyor.

* Gram altın yeni haftaya 413 TL'den merhaba dedi.

* Çeyrek altın ise 682 TL seviyesinden güne giriş yaptı.

Gram altın ve çeyrek altın dışında diğer altın türlerinde oluşan fiyat tablosu şu şekilde; Cumhuriyet altını yeni işlem gününe 2 bin 780 TL'den başladı. yarım altın 1365 TL tam altın ise 2 bin 702 TL seviyesinde yer alıyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı 378 TL'den alıcı buluyor.

DOLAR VE EURO FİYATLARI

Dolar kurunda yaşanan son gelişmeler ardından döviz kuru hareketlerini de inceledik. Geçtiğimiz haftayı yükselerek tamamlayan dolar bu eğilimine devam ediyor. Euro ise bir önceki haftayı değer kaybı ile tamamlamıştı. Yeni haftaya dolar 7.55 TL seviyesinden euro ise 8.98 TL bandından başlayacak.
Yorumlar (0)