Haftanın Son Günü Altın Çakıldı! İki Psikolojik Sınır Birden Kırıldı, Düşme Devam Edecek Mi?

Altın fiyatlarında yaşanan değer kaybı haftanın son işlem günü itibariyle devam etti.

Haftanın Son Günü Altın Çakıldı! İki Psikolojik Sınır Birden Kırıldı, Düşme Devam Edecek Mi?

Altın fiyatlarında yaşanan değer kaybı haftanın son işlem günü itibariyle devam etti. Gün içinde gelen ekonomi olayları ve küresel piyasa gelişmeleri altın fiyatlarının kritik bandın altına çekilmesine neden oldu. İşte altın fiyatlarında hafta ve gün sonu rakamları.

Altın fiyatları küresel piyasalarda değer kaybı yaşamaya devam ediyor. 2020 yılında koronavirüs gelişmeleri ile hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayan altın yılsonuna doğru yönünü aşağıya doğru çevirdi. Kasım ayının son haftasonu öncesinde düşme eğilimini devam ettiren altın haftayı da değer kaybıyla tamamladı. ALTIN FİYATLARI HAFTASONU ÖNCESİ ÇOK SERT DÜŞTÜAltın fiyatlarında haftanın son işlem günü itibariyle yaşanan değer değişimi, hem küresel piyasalarda ons altının 1800 dolar bandının altına inmesine hemde gram altın fiyatlarının 450 TL bandının altına çekilmesine neden oldu. Gün içinde kademeli olarak değer kaybını sürdüren altın piyasasında oluşan son durum şu şekilde; Küresel piyasalarda ons altın güne 1807 Dolar bandından başlarken uzmanların psikolojik sınır gösterdikleri 1800 dolar bandının altına geriledi. Ons altın küresel piyasalarda 1778 1780 Dolar seviyesinde bulunuyor. Gram altın 456 TL'den başladığı günü 449 TL'den tamamladı. Çeyrek altın ise gün içinde yaşadığı değer kaybı sonrası 742 TL seviyesine geriledi.

ALTIN FİYATLARINDA YAŞANAN DÜŞME NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş A Para canlı yayında yapmış olduğu değerlendirmesinde altın fiyatlarında aşağı yönlü hareket beklemenin daha doğru olacağını söyledi. Erbaş açıklamasında ayrıca ons altında görülen 2075 dolar bandının uzun bir süre zirve noktası olarak kalacağını sözlerine ekledi.Emlak365.com


Yorumlar (0)