Haftanın Son İşlem Gününe Altın Nasıl Başladı? Gram Altın ne Kadar Oldu?

Küresel piyasalarda ons altın hafta sonuna doğru değer kaybı yaşadı.

Haftanın Son İşlem Gününe Altın Nasıl Başladı? Gram Altın ne Kadar Oldu?

Küresel piyasalarda ons altın hafta sonuna doğru değer kaybı yaşadı. Ons altında yaşanan değer kaybı ile gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında da geri çekilme oldu. Altın fiyatlarında yaşanan son durum ve uzman yorumları..

Küresel piyasalarda ons altın hafta sonuna doğru yeni bir hareket içerisinde girdi. ABD kaynaklı gelişmeler ile yön bulan altın fiyatlarına ilişkin uzmanlardan da açıklamalar geldi. İşte haftanın son işlem gününde altın fiyatları ve kısa vadeli altın yorumları. 

ONS ALTIN İÇİN 1850 DOLAR VE 1900 DOLAR BANTLARI KRİTİK EŞİK

Uzmanlar altın fiyatlarının nasıl bir yol izleyeceğine ilişkin açıklamalarında ABD'den gelecek 3 farklı veriyi takip ediyorlar. Birincisi hafta içinde patlak veren ABD Çin geriliminin boyunun ne olacağı, ikincisi koronavirüs aşısına dair gelişmeler ve üçüncüsü mali teşvik paketinin geleceği. Bu gelişmelerin piyasaların istediği gibi şekillenmesi durumunda altın fiyatlarının bir miktar baskılanabileceği ifade edildi. Endişe ortamının artması durumunda ise yatırımcıların altına yönelebileceği ve altın fiyatlarının artabileceği ifade edildi. 

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın fiyatlarında oluşan son tabloda ise ons altın 1838 dolar bandında bulunuyor. Uzmanlar altın fiyatlarının yukarı yönlü hareketlerinde ilk olarak ons altında 1850 dolar bandının ve ardından ise 1870 ile 1900 dolar seviyelerinin izleneceğini bildirdiler. 

* Gram altın yeni işlem gününe 466 TL bandından giriş yaptı. 

* Çeyrek altın ise haftanın son işlem gününde 770 TL seviyesinde yer alıyor. 

Yeni günde cumhuriyuet altını 3 bin 139 TL, 22 ayar bileziğin gram fiyatı 427 TL, tam altın 3 bin 82 TL, yarım altın 1540 TL bandından işlem görüyor. Gram gümüş ise 6.09 TL seviyesinde yer alıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)