Halkbank 6 Ay Ertelemeli 10000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kullananlar İçin Yeni Açıklama Yayımladı!

Devlet bankaları tarafından pandemi nedeni ile verilen 6 ay ertelemeli 10 bin lira temel ihtiyaç destek kredisi kullananlara çok kritik ödeme uyarısı geldi.

Halkbank 6 Ay Ertelemeli 10000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Kullananlar İçin Yeni Açıklama Yayımladı!

Devlet bankaları tarafından pandemi nedeni ile verilen 6 ay ertelemeli 10 bin lira temel ihtiyaç destek kredisi kullananlara çok kritik ödeme uyarısı geldi. Halkbank 6 ay ödemesiz dönemli pandemi kredisi taksit ödemeleri nereden, nasıl yapılacak?

Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi kişilerin en büyük destekçisi kamu bankaları olmuş, bu süreçte verilen 6 ay ertelemeli 10 bin TL temel ihtiyaç destek kredisi başvuru rekoru kırmıştı. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden verilen krediler için yoğun başvuru yapılmış ancak 10 bin lira kredi çekmek için başvuru yapan çoğu kişi 3 bin lira kredi onayı aldığı için şikayette bulunmuştu. 

HALKBANK PANDEMİ DESTEK KREDİSİ ÇEKEN MÜŞTERİLERİ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI: HALK BANKASI BİREYSEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ TAKSİTLERİ NEREDEN, NASIL ÖDENECEK?

Pandemi kredisi çeken kişiler için Halkbank internet sitesinde yayımlanan açıklama kapsamında "Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinize ait taksit ödemenizin yapılabilmesi için vadesiz hesabınızda taksit tutarı kadar bakiyeniz bulunması durumunda taksit gününüzde otomatik olarak ödemesi yapılacaktır" ifadeleri ile kredi tarihinde hesapta para bulundurulmasının yeterli olacağı duyuruldu. 

BANK 24 KARTI OLMADAN HALKBANK HESABINA NASIL PARA YATIRILACAK?

Pandemi nedeni ile banka şubeleri yoğun olduğu için isteyen kişiler paralarını bankamatiklerden yatırabilecekler. Bankamatikten temel ihtiyaç kredisi parası yatırmak için bankamatik kartı olmayan kişiler kartsız işlemler menüsünden hesaba para gönderme seçeneğini girdikten sonra başında 0 olmadan cep telefonu numaralarını girecekler. 

Ardından hesap no ile devam et seçeneği ile hesap numaranızı girerek 04- diğer ödemeler seçeneğine basılarak para yatırma işlemi yapılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)