Halkbank Unutulan Paralar, Emanetlere Dair Listeleri Yayımladı! İade Başvuruları Başladı

Halkbank müşterilerine bir çağrıda bulunarak zaman aşımına uğramış olan mevduat ve emanetler için başvuruların başladığını duyurdu.

Halkbank Unutulan Paralar, Emanetlere Dair Listeleri Yayımladı! İade Başvuruları Başladı

Halkbank müşterilerine bir çağrıda bulunarak zaman aşımına uğramış olan mevduat ve emanetler için başvuruların başladığını duyurdu. Banka müşterilerin başvurularını yaz aylarına kadar yapmaları gerektiğini ilan etti. İşte bankanın müşterilerine yönelik duyurusunun detayları.

Bankalarda unutulan mevduatlar, emanteler ile ilgili müşterilerin başvuruda bulunması gerekiyor. Yıllık olarak bankalar tarafından yayımlanan duyurular kapsamında, Halkbank'ta müşterilerine çağrıda bulundu. Resmi İlan Portalı üzerinden yayımlanan duyuruda vatandaşların yapmaları gereken işlemlere dair bilgi verildi.UNUTULAN EŞYALAR İÇİN HALKBANK'TAN MÜŞTERİLERİNE ÇAĞRIHalkbank tarafından yayımlanan duyuruda, banka nezdinde yer alan ve zaman aşımına uğrayacak her türlü emanet ve alacaklara ilişkin bilgi verildi. Hesapların sahiplerinin önümüzdeki günlerde başvuru yapmasını gerektiğini ilan eden banka son başvuru tarihi olarak 15 Haziran tarihini gösterdi.Halkbank hesap sahiplerine ilişkin duyurusunda şu ifadeleri kullandı. "Zaman aşımına uğramış mevduat, emanet, ve alacaklar ile ilgili listeye bankamız internet sitesinde yer verilmiştir. Hak sahipleri tarafından Haziran ayının 15. gününe kadar aranmayanlar Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesi gereceğince Tasarruf mevduatı Sigorta Fonuna devredilecektir. Müşterilerimize duyurulur."

LİSTEDE OLUP OLMADIĞINIZI GÖREBİLİRSİNİZHalbank, bankada unutulan mevduat, emanet, ve alacakların listelerini resmi sitesinden ilan etti. Banka müşterileri bankanın web sitesinden bu listeleri kontrol edebilir ve alacakları olması durumunda 15 Haziran tarihine kadar başvuruda bulunabilirler.Emlak365.com

Yorumlar (0)