Halkbank'tan 100 Milyon Dolarlık Destek Geldi

Kamu bankası olarak faaliyetine devam eden Halkbank tarafından gerçekleştirilen "Halkbank Üreten Kadınlar" adı altında düzenlenen zirvede Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadınların iş hayatında daha aktif hale gelmesini desteklediklerini ve girişim hedefleri olan girişimci kadınlar için 100 milyon değerinde finansal destek sağlanacağını belirtti.

Halkbank'tan 100 Milyon Dolarlık Destek Geldi
Kamu bankası olarak faaliyetine devam eden Halkbank tarafından gerçekleştirilen "Halkbank Üreten Kadınlar" adı altında düzenlenen zirvede Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadınların iş hayatında daha aktif hale gelmesini desteklediklerini ve girişim hedefleri olan girişimci kadınlar için 100 milyon değerinde finansal destek sağlanacağını belirtti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılan açıklama ile toplumda özellikle iş hayatında kadın farkındalığının yaratılması ve kadınların aktif hale getirilmesi amaçlandı. Kadınlara yönelik daha önce yine Halkbank tarafından verilen desteklerin hatırlatan Arslan, farklı sektörlerde kadına yönelik birçok kolaylaştırıcı projenin uygulanacağını söyledi.

Seyahat Acentalarına Verilen Destek Paketi Hatırlatıldı

Arslan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Halkbank arasında işbirliği ile sürdürülen ilişkiler doğrultusunda imzalanan TÜRSAB üyesi Seyahat Acentalarına Destek Paketi protokolünü hatırlattı. Protokol töreninde konuşma yapan Osman Arslan, kısa zaman önce Ankara Ticaret Odası (ATO) Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Üyesi olarak faaliyet gösteren işletmelere yönelik verilen destek paketini de hatırlattı. Halkbank tarafından düzenlenen "Halkbank Üreten Kadınlar" zirvesine dikkat çeken Arslan, Seyahat acentalarına verilen finansal desteğin ardından destek sırasının bahar aylarının da gelmesiyle beraber önem kazanan turizm sektörüne geldiğini söyledi. Geçtiğimiz 2020 yılı boyunca Covid-19 pandemisi nedeniyle ağır hasar aldığı belirtilen turizm sektörü ile kadın girişimcilerin 2021 yılında birçok alanda buluşturulacağını belirtti.

Turizm Sektörüne Yönelik Çalışmalar Sürüyor

Turizm sektörüne verilecek destek paketinin hazırlandığını belirten Arslan,  çalışmaların tüm hızı devam ettiğini sektöre en iyi gelecek uygulamaların seçilmesinin önemli olduğu vurguladı. Seyahat acentalarına verilen desteğe değinen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, TÜRSAB üyesi seyahat acentalarına verilecek 100 milyon lira değerindeki finansal desteğin ticari faaliyetlerde kullanılmak üzere 6 ay anapara ödemesiz dönemli olmaksızın 36 aya kadar vade seçeneği sunulacağını da söyledi.
Yorumlar (0)