Halkbank’tan Önce Zam Sonra Kampanya Geldi

halkbanktan-once-zam-sonra-kampanya-geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkbank salgın döneminde vatandaşlara sağladı kredi desteği ile olumlu ilgilerin odağı olmuştu. Salgın seyrinde azalma görülmesi ile birlikte kademeli normalleşmeye geçildi ve ekonominin canlandırılması çalışmalarına başlandı.

Bu dönemde kamu bankalarının gözle görülür desteği devam ederken Halkbank vatandaşların olumsuz tepkisine maruz kaldı. Dün 2 yeni kredi kampanyasını başlattığını duyuran Halkbank, kampanyalar arasında kartlardan alınan kart abonelik ücretlerinde zam uygulayacağını duyurdu. 5000 lira değerindeki kredi kampanyalarının yanında Halkbank ile çalışan vatandaşlardan kart abonelik ücreti alınacağı haberi üzücü bir tepkiye neden oldu.

16 Mart Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak

Dün 2 farklı kredi kampanyası başlatacağını duyuran Halkbank merakla beklenen 5000 TL kredi kampanyasını açıklamadan önce müşterisini üzen bir açıklama yaptı. Halk Bankası’nın kartlarından alınan kart abonelik ücretlerinde artış yaşanacağını duyurması üzerine olumsuz tepkiler büyüdü.

Halkbank yapacağı zammı sözleşme değişikliği niteliğinde bildirim başlığı ile oluşturduğu mesaj içeriğine kullanıcılarına sms yoluyla bildirdi. Gönderilen kısa mesaja göre 16 mart tarihinden itibaren geçerli olacak kart abonelik ücretleri 114,60 lira olarak belirlendi. Vatandaşları hayrete düşüren ücret artışının Paraf Esnaf/ Paraf Kobi ve Paraf Business kartlarını kapsayacağı mesaj içeriğinde yer aldı. Sözleşmede yapılan değişiklik öncesi 90 lira olarak uygulanan kart ücretinin 114,60 liraya çıkarılması dikkat çekerken, Halkbank’ın esnaf kartları yanında normal kullanımlı kartlarda da zam uyguladığı da ortaya koyuldu.

Kart Zamları Erteleme Problemi Sürüyor

Halk Bankası’nın yaptığı zam duyuruları ardından vatandaştan gelen olumsuz tepkiler büyüyor. Kart abonelik ücretlerinde uygulanan zam ile birlikte kart zammı erteleme problemi de devam ediyor. Halkbank kullandırdığı 4000 liralık krediyi ödenecek kredi için ilk erteleme zammı ile birlikte yaklaşık faizler aracılığı ile 6250 lira seviyesine kadar çıktığı belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir