Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Eleştirilere Rakamlarla Cevap Verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son günlerde Türk ekonomisine yönelik yapılan eleştirilere sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajla cevap verdi.

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Eleştirilere Rakamlarla Cevap Verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son günlerde Türk ekonomisine yönelik yapılan eleştirilere sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajla cevap verdi. Bakan Albayrak Türkiye'nin borçluluk rakamları ile yapılan eleştirilerin doğru verilere dayanmadığını söyledi.

Türkiye'de son günlerde en çok tartışılan konu ekonomi oldu. Türk ekonomisi ile alakalı eleştirilerin hedefinde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konu hakkında sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak cevap verdi.GEÇMİŞTE TÜRKİYE'YE BEDEL ÖDETENLER BUGÜN BİZİ ELEŞTİRİYORLARBakan Albayrak borçluluk rakamları üzerinden yapılan eleştirilerin doğru verilere dayanmadığını belirterek, “Geçmişte Türk ekonomisine karanlık günler yaşatanlar bugün bizleri eleştiriyorlar. Ekonomi ve kriz yönetimi konusunda Türkiye'ye bedel ödeten bu şahıslar bugün borçluluk üzerinden yalan verilerle akıllarınca bizi yıpratmaya çalışıyorlar.” dedi.TÜRKİYE'NİN BORÇLULUĞU DÜNYA ORTALAMASININ ALTINDADIR!Resmi rakamlar üzerinden açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye'de hanehalkı borçluluğu rakamlarına hep beraber bakalım. Şu anda bu kapsamda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerin hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 26.680 dolardır. Tüm dünya ortalaması ise 6.271 dolar olan bu borçlulukta Türkiye dünya ortalamasının altındadır. Kamu borçluluğu rakamlarında ise Türkiye'nin borçluluğu dünya ortalamasının üçte biridir.” dedi.KÜRESEL KRİZDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZTürkiye'nin hanehalkı ve kamu borçluluğunda herhangi bir sorun yaşamadığını söyleyen Bakan Albayrak, “Biz resmi rakamlar üzerinden konuşuyoruz. Türkiye bu borçluluk alanlarında gelişmekte olan ülkelere göre çok daha iyi durumdadır. Türkiye ekonomisi geçmişten bugüne direncini arttırarak çeşitli badirelere göğüs germiştir. Bu küresel krizden de güçlenerek çıkacaktır. Milletimizin bundan en küçük şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Yorumlar (0)