Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın İstifa Açıklaması Sonrası Dolar, Euro Kuru, Gram Altının Fiyatı Düştü, TL Değer Kazandı, Çeyrek Altın Fiyatları Yükseldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile duyurulan istifa kararı sonrası piyasalarda ilk açılış fiyatları belli oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın İstifa Açıklaması Sonrası Dolar, Euro Kuru, Gram Altının Fiyatı Düştü, TL Değer Kazandı, Çeyrek Altın Fiyatları Yükseldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile duyurulan istifa kararı sonrası piyasalarda ilk açılış fiyatları belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından henüz istifa onayı ya da resmi kanallardan paylaşımın teyit edilmemesi piyasalarda dalgalanmaya neden olsa da kurda düşüş yaşanması dikkat çekti. Detaylar haberimizde...

Dün akşam Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi sosyal medya hesabı üzerinden gelen istifa açıklaması sonrası piyasalarda büyük bir dalgalanma yaşandı. Hem Hazine ve Maliye Bakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi olarak teyit edilmemesi nedeniyle istifa açıklaması netlik kazanamadı. Ancak piyasalar istifa haberi netleşmese de piyasalar tarafından olumlu karşılında. Hem  dolar kuru, hem euro kuru hem de gram altın fiyatı düşüş gösterdi. 9 KASIM 2020 PAZARTESİ GÜNÜ DOLAR KURU GÜNE NASIL BAŞLADI, DOLAR KURUNDA SON DURUM NE, 1 DOLAR KAÇ TL?Amerika'da yapılan seçimlerin ardından Biden'ın seçimin galibi olarak ilan edilmesi üzerine dolar kurunda gevşeme yaşamış ve uluslararası piyasada dolar kuru değer kaybı yaşamıştı. Piyasalar Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa açıklamasını olumlu fiyatlamada bulundu. Dolar kurunda hızlı bir gevşeme yaşandı. An itibari ile dolar kuru alış 8.3880 TL alış ve 8.3979 TL satış fiyatı üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurundaki asıl hareketlenmenin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün yapılması beklenen ilk istifa değerlendirmesi açıklaması sonrası yaşanması bekleniyor. İstifanın kabul edilmesi halinde dolar kurundaki düşüşün hızlanacağı belirtilirken istifanın kabul edilmemesi halinde ise dolar kurunda sert bir kırılma yaşanabileceği belirtiliyor. 

Euro kuru alış 9,9837 lira alış ve 9,9926 lira satış fiyatı üzerinden işlem görmeye devam ederken 10 liranın hemen altında yeni güne başlangıç yaptı. GRAM ALTIN  DÜŞTÜ, ÇEYREK ALTIN FİYATLARI YÜKSELDİ! İstifa açıklamasının ardından gram altın fiyatı 530 liranın altına düşerek 529,29 lira satış fiyatı ile güne başlarken çeyrek altın alış fiyatı 858,50 TL ve çeyrek altının satış fiyatı ise 870,80 TL olarak gerçekleşti. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)