Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Faiz Ekonomisinden Hizmet Ekonomisine Geçiş Açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türk ekonomisinde yapısal değişimlerin gerçekleştiğini söyleyerek artık toplanan vergilerin vatandaşlara hizmet olarak döndüğünü söyledi.

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Faiz Ekonomisinden Hizmet Ekonomisine Geçiş Açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türk ekonomisinde yapısal değişimlerin gerçekleştiğini söyleyerek artık toplanan vergilerin vatandaşlara hizmet olarak döndüğünü söyledi. Rakamlarla bu iddiasını açıklayan Bakan Albayrak faiz ekonomisinden hizmet ekonomisine geçiş yapıldığını ifade etti.

Türk ekonomisinin başındaki isim olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından önemli bir değerlendirmede bulundu. Yapısal değişimlerin yaşandığını ve bu değişimler sonucunda vatandaşlara sunulan hizmetlerin arttığını söyleyen Bakan Albayrak, faiz ekonomisinin sona erdiğini söyledi.TÜRK EKONOMİSİNDE YAPISAL DEĞİŞİMLER YAŞANDI!Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, “Türk ekonomisinde kalıcı yapısal değişimlerin sonuçlarını almaya başladık. Zamanında faiz için çalışan Türkiye bugün hizmet için çalışıyor. Vatandaşımızın ödediği vergileri faiz lobisine veren bir ülkeden toplanan vergilerin hizmetler için kullanıldığı bir ülkeye geçiş gyaptık.” dedi.VERGİLER FAİZE GİDİYORDU!İddiasını rakamlarla destekleyen Bakan Albayrak, “2020 yılında ülkemizde devletin topladığı her 100 TL'lik verginin 14,3 TL'si vatandaşımıza hizmet olarak dönüyordu. Vatandaşımız vergisini veriyor ama hizmet alamıyordu. Bugün ise bu sistemi tamamen değiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.TOPLANAN VERGİLER HİZMET OLARAK VATANDAŞA DÖNMEYE BAŞLADITürkiye'de artık toplanan vergilerle vatandaşlara hizmet yapıldığını söyleyen Bakan Albayrak, “Bugün ülkemizde toplanan her 100 TL'lik verginin 85,2 tL'si vatandaşımıza hizmet olarak dönüyor. Sağlık, eğitim ve altyapı olmak üzere çok sayıda alanda vatandaşlarımızın mutluluğu için bu paralar kullanılıyor. Faiz ekonomisini tarihe gömüp hizmet ekonomisine geçiş budur.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Yorumlar (0)